Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają prace przy termomodrnizacji Odry w Bełchatowie

MBF
Od kilku miesięcy trwa termomodernizacja budynku Odry w Bełchatowie. Wkrótce prace wkroczą w kolejny etap.

Roboty związane z termomodrnizacją komunalnego rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Dzięki inwestycji Odra nie tylko zyska nową estetykę, zmniejszyć w nim na się też zapotrzebowanie na energię grzewczą.

- Ciepło najczęściej przenika przez nieodpowiednio zaizolowane ściany zewnętrzne, nieszczelne okna, dach czy podłogę przy gruncie. Kompleksowa termomodernizacja pozwoli na poprawę efektywności energetycznej tego budynku, zmniejszenie kosztów jego eksploatacji a także poprawę estetyki w samym centrum Bełchatowa. Efekt wizualny nie jest jednak najważniejszy. Remont Odry to kolejne z proekologicznych działań, jakie podejmujemy. Po zakończeniu prac będzie to budynek nowoczesny i energooszczędny, a emisyjność szkodliwych substancji znacząco się zmniejszy – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

W budynku wymieniono już ponad 600 okien, obecnie docieplana jest elewacja od strony wschodniej. Wewnątrz trwa modernizacja instalacji gazowej i montaż wentylacji mechanicznej, która zapewni odzysk ciepła na poziomie minimum 55 procent.

Kolejne etapy to termoizolacja stropodachu oraz ocieplenie ścian wewnętrznych. Wymieniona zostanie też instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania – położone zostaną nowe rury oraz grzejniki z zaworami termostatycznymi. W Odrze zainstalowane zostaną też nowoczesne wodomierze, umożliwiające odczyt radiowy. W ramach termomodernizacji wykonana zostanie także wewnętrzna instalacja gazowa, a we wszystkich mieszkaniach zamontowane zostaną kuchnie gazowe.

Koszt prac to ponad 9 mln 281 tys. zł. Na realizację inwestycji, magistrat pozyskało blisko 5 mln zł unijnego dofinansowania. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Roboty zakończyć mają się w grudniu tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto