Sztangiści z LKS Kurnos Drugi wygrali zawody ligi wojewódzkiej w Dobryszycach [ZDJĘCIA]

Podopieczni Tomasza Stróża trenują bardzo ciężko, aby w każdym kolejnym starcie zaprezentować się jak najlepiej Piotr Tokarczyk / FotoPiotr
Młodzi sportowcy z sekcji podnoszenia ciężarów LKS Kurnos Drugi okazali się najlepsi w wieloboju atletycznym ligi wojewódzkiej w Dobryszycach

Sztangiści z Kurnosa Drugiego wygrywają rzut w Dobryszycach

W drugiej edycji rzutu ligi wojewódzkiej w wieloboju atletycznym do lat 12, młodzi podopieczni LKS Kurnos Drugi okazali się najlepsi spośród wszystkich startujących drużyn. Łącznie zdobyli oni 102,66 pkt. Drugą lokatę zajęła ekipa KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki z sumą 83,10 pkt. Na trzecim miejscu podium uplasowała się LKS "Omega" Kleszczów z dorobkiem 76,52 pkt.

W rywalizacji dzieci najważniejsza była technika rwania i podrzutu, a nie ciężar.

Najlepiej spisał się Franciszek Adamowski, który za technikę w klasyfikacji open był najlepszy, a w rywalizacji do 10 lat zajął drugie miejsce. Drugie miejsce w kategorii do lat 10 zajęła Lena Bochman. Za technikę w klasyfikacji open trzecią lokatę zajmowali: Igor Pęcina i Hanna Bochman, a trzecia w kategorii do lat 10 była Julia Stasiak. Z nagrodą wróciła też 6-letnia Gabriela Bochman.

III edycję rzutu ligi wojewódzkiej w wieloboju atletycznym zaplanowano na 18 października. Gospodarzem zawodów będzie Kurnos Drugi.