Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Bełchatowie zaprasza do skorzystania z darmowej rehabilitacji postcovidowej

Anna Frysz
Anna Frysz
Bełchatowski szpital zaprasza mieszkańców województwa łódzkiego, którzy przebyli COVID-19, do uczestnictwa w regionalnym programie rehabilitacji „Łódzkie Centrum Postcovidowe”.

Darmowa rehabilitacja postcovidowa

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie jest jednym z partnerów Regionalnego Programu Rehabilitacji dla mieszkańców woj. łódzkiego po przebytym koronawirusie.

- W ramach, którego nasza jednostka udziela świadczenia zdrowotne w postaci rehabilitacji stacjonarnej (szpitalnej). Uczestnicy programu mają zapewniony także łatwy i szybki dostęp do świadczeń zdrowotnych w postaci konsultacji lekarskich, badań specjalistycznych, badań laboratoryjnych - można przeczytać w piśmie przesłanym do urzędu przez dyrekcję bełchatowskiej lecznicy - informuje Urząd Miasta w Bełchatowie.

Z programu skorzystać mogą mieszkańcy naszego województwa, którzy przechorowali COVID-19 i nie korzystali do tej pory z innej formy rehabilitacji postcovidowej finansowanej ze środków publicznych. Udział jest bezpłatny - w całości finansowany jest on z środków UE i BP.

- Osoby, które chciałby skorzystać z takiej pomocy, muszą się najpierw zgłosić. Zapisy przyjmowane są telefonicznie w godz. 9-15 lub mailowo mogą się rejestrować w dwóch miejscach przez: Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Łodzi: tel. 42 27 21 914 lub 505 511 566, email: [email protected], Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pabian-Med w Pabianicach: tel. 42 22 55 455 lub 500-080-610, email: [email protected] - dodaje Urząd Miasta w Bełchatowie.

Więcej szczegółów na temat programu można również znaleźć na stronie internetowej www.wompcpl.eu. Z bełchatowskim szpitalem można się natomiast kontaktować pod numerem telefonu: 44 63 58 245.

- Warto dodać, że projekt podzielony jest na etapy. Pierwszy to kwalifikacja uczestnika, w ramach której pacjent m.in. będzie miał wykonywane potrzebne badania i konsultacje ze specjalistami. Drugi etap to ocena wyników i badań, zakwalifikowanie bądź niezakwalifikowanie osób do projektu. Kolejny etap to już rehabilitacja, zaś czwarty ostatni zakończenie i analiza wyników - dodają urzędnicy.

Z badań wynika, że COVID-19 niekiedy zostawia po sobie wiele powikłań. Wśród nich np. zaburzenia czynności wentylacyjnych płuc, osłabienie, duszności, depresja, a nawet udar mózgu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto