Sześć medali UKS "Czempion" Bełchatów w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików [FOTO]

Aż pięć z sześciu zdobytych krążków wywalczyły dziewczęta z bełchatowskiego klubu UKS "Czempion" Bełchatów / Facebook
Lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czempion" Bełchatów zdobyli łącznie sześć medali w Mistrzostwach Makroregionu U-16 w lekkiej atletyce. Młodzicy ponadto pobili też nowe rekordy życiowe.

Podopieczni Dariusza Rybarczyka z kolejnymi sukcesami

Młodzi reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czempion" Bełchatów mają za sobą udane starty w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików U-16 w lekkiej atletyce. Na zawody, które odbyły się na stadionie AZS w Łodzi, przyjechali sportowcy z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego.

W biegu na dystansie 80 metrów przez płotki wygrała Martyna Mielczarek z UKS "Czempion" z rekordem życiowym 12,29s. Z kolei w biegu na 200 metrów przez płotki zawodniczka była druga z czasem 31,19s.

Julia Grochulska w konkurencji skoku wzwyż osiągnęła wynik 164 cm, który pozwolił jej wygrać konkurs i ustanowić nowy rekord Bełchatowa.

Na dystansie 2000 metrów z oficjalnym rekordem życiowym 6:06,51s wygrał swój bieg Mateusz Markowiak.

Drugie miejsce w debiucie na zawodach zajęła Julia Jończyk z nową "życiówką" 43,47s. na dystansie 300 metrów.

Oliwia Malinowska w biegu na dystansie 2000 metrów z czasem 7:40,09s zajęła drugą lokatę.

Wieloboistka Zuzanna Mielczarek w biegu na dystansie 80 metrów przez płotki uplasowała się na pechowej, czwartej lokacie z rekordem życiowym 12,53s.

Inny z debiutantów Dominik Kusy w biegu na dystansie 100 metrów osiągnął czas 12,84s i zajął 6. miejsce.

Podsumowując podopieczni Dariusza Rybarczyka z UKS "Czempion" Bełchatów wrócili z Łodzi z trzema złotymi i trzema srebrnymi medalami na koncie. Dla młodych sportowców były to kolejne cenne rezultaty i rekordy życiowe.