Srebro i brąz Mistrzostw Polski do lat 20 wywalczone przez sztangistów Omegi

Na zdjęciu trener i jednocześnie tata Sebastian Ołubek ze swoim synem Oskarem, wicemistrzem Polski do lat 20 w kat. wag. do 67 kg archiwum prywatne
Dwójka sztangistów Omegi Kleszczów wywalczyła miejsca na podium w Mistrzostwach Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Tym samym podopieczni Sebastiana Ołubka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Srebrny i brązowy medal ciężarowców z Kleszczowa

Tegoroczne Mistrzostwa Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów zorganizowano w Gdańsku.

W zawodach udział wzięła trójka przedstawicieli Omegi Kleszczów. Dwójka z nich zakończyła zmagania na podium.

W kat. wag. do 67 kg srebrny medal wywalczył Oskar Ołubek, który w dwuboju osiągnął wynik 234 kg, na co złożyło się 101 kg w rwaniu i 133 kg w podrzucie.

Brązowy krążek w kat. wag. do 71 kg wywalczyła Aleksandra Kopka, która uzyskała w dwuboju wynik 133 kg, a dokładnie 58 kg w rwaniu i 75 kg w podrzucie.

Poza podium na piątej pozycji uplasowała się Weronika Krzemień w kat. wag. do 64 kg.