Sportowiec Roku 2019. Dwoje naszych na wojewódzkim podium plebiscytu [ZDJĘCIA]

nik
Paulina Dudek ze Skierniewic i Zofia Kucharska z Zabostowa zajęły miejsca na podium finału wojewódzkiego plebiscytu „Dziennika Łódzkiego” Sportowiec Roku 2019. W ścisłej czoówce w swoich kategoriach uplasowało się w sumie aż jedenastu reprezentantów naszego regionu.

Za nami już 49. edycja plebiscytu „Dziennika Łódzkiego” Sportowiec Roku w regionie łódzkim. W tym roku plebiscyt po raz drugi zorganizowano w zmienionej formule - tytuł Sportowca Roku 2019 przyznała specjalna kapituła złożona z najważniejszych osób łódzkiego sportu, na swoich faworytów głosowali też tradycyjnie nasi Czytelnicy.

- W plebiscycie tym nagradzamy zarówno utytułowanych mistrzów Polski, jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach naszego województwa. Wspólnie doceniamy amatorów, zawodowców oraz tych, którzy ich szkolą, czyli trenerów - mówi Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny „Dziennika Łódzkiego”.

Kibice mogli głosować na swoich faworytów w sześciu kategoriach: Junior Roku - dziewczynki, Junior Roku - chłopcy, Sportowiec Roku - kobiety, Sportowiec Roku - mężczyźni, Trener Roku oraz Drużyna Roku. Najpierw wyłoniono zwycięzców w poszczególnych powiatach, którzy rywalizowali w finale wojewódzkim plebiscytu. Głosowanie zakończyło się w miniony poniedziałek (30.12) wieczorem.

Spośród reprezentantów naszego regionu, czyli powiatów: skierniewickiego, łowickiego i rawskiego, miejsca na podium wywalczyły dwie panie. Paulina Dudek z UKS Nawa Skierniewice zajęła III miejsce w kategorii juniorek, zaś Zofia Kucharska z Victorii Zabostów stanęła na drugim stopniu podium w kategorii Trener Roku. Skierniewicka pływaczka zdobyła aż 1027 głosów, na trenerkę z Zabostowa oddano 665 głosów.

W czołowych dziesiątkach w województwie uplasowali się jeszcze reprezentanci naszego regionu w dziewięciu kategoriach.

Najwyżej, bo tuż za podium (IV miejsce wśród mężczyzn) udział w plebiscycie zakończył Tomasz Wieteska, lekkoatleta z UKS Błyskawica Domaniewice. Piąte pozycje zajęły: Martyna Gasińska z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin (junior - dziewczęta, 742 głosy) i Magdalena Ochmańska Zrazek z Łowicza (sportowiec - kobieta, 184 głosy).

W czołowych dziesiątkach zestawień w poszczególnych kategoriach uplasowali się także: Jan Michalak z UKS Nawa Skierniewice (junior - chłopcy, IX miejsce, 156 głosów), Marcel Pietraszek z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin (junior - chłopcy, VII miejsce, 205 głosów), Grażyna Gębala ze Skierniewickiego Stowarzyszenia Sportowe Wariacje (kobiety, VII miejsce, 152 głosy), Sebastian Stępniak ze Skierniewickiego Stowarzyszenia Sportowe Wariacje (trener, VIII miejsce, 175 głosów), oraz drużyny MKS Skier - Vis Skierniewice (V miejsce, 361 głosów) i GLKS Wołucza (X miejsce, 62 głosy).

Najliczniej w finale wojewódzkim plebiscytu reprezentowany był klub UKS Błyskawica Domaniewice, którego reprezentanci rywalizowali aż w czterech kategoriach.

Na zwycięzców czekają tytuły, statuetki, dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody.

Zostaną one wręczone podczas uroczystej gali. Po uroczystej gali do całego nakładu „Dziennika Łódzkiego” dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy zwycięzców z każdego miasta i powiatu w każdej kategorii plebiscytu.

Ponadto wśród nagród dla uczestników, którzy zajęli miejsca I - III w poszczególnych kategoriach wojewódzkiego finału plebiscytu, przewidziano nagrody, m.in.: pobyty wypoczynkowe w Termach Uniejów Solparku Kleszczów, sprzęt rtv, zaproszenia do restauracji i na wydarzenia kulturalne, voucher na Szkolenie Bezpiecznej Jazdy Safe Driver (dla zwycięzców w kategoriach Trener Roku, Sportowiec Roku - kobieta i Sportowiec Roku - mężczyzna) oraz vouchery na zakup sprzętu sportowego i reklamę w „Dzienniku Łódzkim”.