Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spółka Ramb z Bełchatowa buduje magistralę węglową dla Turowa

Redakcja
Spółka Ramb z Bełchatowa buduje nitkę magistrali węglowej w Turowie
Spółka Ramb z Bełchatowa buduje nitkę magistrali węglowej w Turowie PGE GIEK
Spółka Ramb z Bełchatowa jest generalnym wykonawcą tej ważnej inwestycji. Nitka magistrali dostarczać będzie węgiel do nowo budowanego bloku w Elektrowni Turów.

Spółka Ramb należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.z Bełchatowa buduje nitkę magistrali węglowej w Turowie.

Nowa nitka magistrali węglowej w Turowie będzie dostarczać węgiel z kopalni Turów do Elektrowni w Turowie. Zasili on budowany blok energetyczn nr 7 w Elektrowni Turów.

To duża inwestycja. Ramb zbuduje cztery kompletne przenośniki taśmowe. Długość nowej magistrali układu wyniesie ponad 3 km.

– Budowa magistrali to kolejna inwestycja towarzysząca budowie bloku w Elektrowni Turów – naszej najważniejszej obecnie, obok rozpoczynającej się budowy bloków w Elektrowni Dolna Odra inwestycji. Cieszę się, że wykonawcą prac jest bardzo doświadczona w realizacji tego typu zadań spółka RAMB z Grupy PGE. Przypomnę, że w maju tego roku jedna z największych maszyn podstawowych, jakie powstały dla europejskiego przemysłu górniczego, czyli zwałowarka ZGOT 11500, rozpoczęła pracę w turoszowskiej kopalni. Ta maszyna również wybudowana została przez spółkę RAMB z Grupy PGE – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Bełchatowska spółka Ramb funkcjonuje na rynku od 20 lat. Wykonuje prace towarzyszące branży górnictwa odkrywkowego, m.in. zabezpieczenia antykorozyjne, wykoannie i montaż konstrukcji stalowych. Specjalizuje się też wrobotach ogólnobudowlanych i elektrycznych.

– Cieszymy się, że to właśnie naszej spółce przypadła w udziale realizacja tak istotnego dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zadania. Budowana przez Ramb magistrala będzie kolejnym elementem kluczowego zarówno dla kopalni jak i elektrowni ciągu KTZ. To niezwykle zaawansowany technologicznie obiekt z uwagi na zastosowane układy sterowania oraz rozdrabniania mające na celu transport wymaganej ilości węgla o określonej granulacji do miejsca docelowego – mówi Marcin Ławniczek, prezes spółki Ramb.

Kopalnia Turów to jedyny dostawca paliwa dla Elektrowni Turów, która obecnie jest w stanie wyprodukować energię elektryczną dla ok. 2,3 mln gospodarstw domowych. Po zakończeniu budowy nowego bloku energetycznego, tamtejszy kompleks energetyczny będzie mógł zasilić w energię elektryczną dodatkowy milion gospodarstw przez najbliższych 25 lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto