Skromne, ale pewne zwycięstwa Omegi Kleszczów i Włókniarza Zelów

W drugim meczu z rzędu piłki z siatki nie wyciągał golkiper Omegi Paweł Wiśniewski Adam Kieruzel
W środę, 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości rozegrano mecze 18. kolejki IV ligi grupy łódzkiej. Spośród lokalnych drużyn Omega Kleszczów wygrała w Rząśni z Czarnymi 2:0 (1:0), a Włókniarz Zelów ograł na wyjeździe Wartę Działoszyn także 2:0 (1:0).

Świetna dyspozycja Omegi i wygrana w Rząśni

Po serii pięciu z rzędu meczów bez porażki drużyna Omegi Kleszczów pojechała do Rząśni na spotkanie z przedostatnimi w tabeli IV ligi grupy łódzkiej Czarnymi. Gospodarze tego starcia mimo słabej pozycji po serii czterech porażek z rzędu odnotowali dwa zwycięstwa: na wyjeździe z Jutrzenką Drzewce 1:0 i u siebie 5:3 z Ceramiką Opoczno. To spowodowało, że mecz w Rząśni zapowiadał się bardzo ciekawie.

W pierwszej połowie nie brakowało walki, a sędzia główny aż cztery razy wyjmował z kieszeni żółty kartonik. Czarni zdecydowanie postawili na dobrą grę w obronie, co przez dłuższy czas miało odzwierciedlenie na murawie, ale w 44. minucie Paweł Kowalski zdołał trafić do siatki i Omega schodziła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie ekipa z Kleszczowa nie odpuszczała, chcąc jak najszybciej wypracować sobie przewagę pod względem wyniku. Wprowadzony w przerwie na boisko Adrian Ociepa dziesięć minut po zmianie stron zdobył gola na 2:0. Później swoją okazję miał jeszcze Mateusz Roczek, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Ostatecznie w całym starciu "Omeżka" zwyciężyła 2:0, zachowując czyste konto w drugim meczu z rzędu.

Zapis wideo z pierwszej i drugiej połowy meczu:

W zestawieniu ligowym podopieczni Jacka Berensztajna po 18. kolejkach zajmują 7. lokatę z dorobkiem 31 punktów i bilansem 40 goli zdobytych i 22 bramek straconych. Kleszczowianie w tym sezonie prezentują równie dobrą formę w meczach domowych, jak i wyjazdowych.

W ostatnim meczu rundy jesiennej kleszczowianie spotkali się przed własną publicznością z Ceramiką Opoczno. Więcej o tym spotkaniu napiszemy już wkrótce.

18. kolejka - IV liga, grupa łódzka
Czarni Rząśnia - Omega Kleszczów 0:2 (0:1)

0:1 - Paweł Kowalski 44'
0:2 - Adrian Ociepa 55'

Czarni: Tomasz Polak - Kamil Dąbek, Daniel Dymek (77' Tomasz Siewiera), Damian Jasiński (68' Marek Grabowski), Kacper Lipertowicz (68' Dawid Mielczarek), Krystian Nagieł (77' Adrian Koch), Kamil Piekielny, Jakub Sionkowski, Przemysław Socik (85' Mateusz Szyszkowski), Konrad Wańdoch (85' Paweł Majchrowski), Bartosz Wuszt

Omega: Paweł Wiśniewski - Robert Kowalik (90' Jakub Warzyński), Bartłomiej Zieliński, Patryk Niedbała, Krzysztof Michalak - Piotr Mielczarek (83' Damian Bisaga), Bartosz Łudczak (46' Adrian Ociepa), Mikołaj Bociek, Paweł Kowalski (83' Eryk Smuga), Robert Tomesz (70' Mateusz Roczek) - Krzysztof Kowalski (70' Bartosz Pieniążek)

żółte kartki: Lipertowicz, Piekielny, Socik - Łudczak, Mielczarek

Włókniarz wrócił na zwycięską ścieżkę

Po czterech z rzędu meczach bez przegranej i porażce u siebie ze Zjednoczonymi Stryków ekipa Włókniarza Zelów chciała jak najszybciej wrócić do formy. Tym razem zelowianie rywalizowali w Działoszynie z Wartą, która w ostatnich kilku meczach odnotowała cztery remisy i cztery porażki. Ostatni raz ekipa z Działoszyna wygrała 13 września, co powodowało, że to zelowianie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Od początku swoje tempo gry narzucali goście z Zelowa, którzy prowadzenie objęli w 31. minucie po trafieniu Albina Maciejewskiego. Do przerwy ekipa prowadzona przez trenera Dawida Wnuka prowadziła 1:0.

Po kwadransie przerwy znów goście grali lepiej, ale wynik nadal pozostawał otwarty. Wszystko rozwiązał w drugiej minucie doliczonego czasu gry Krystian Marcioch, który na boisku pojawił się dziesięć minut wcześniej i zdobył bramkę na 2:0. To kolejne trafienie Marciocha z ławki rezerwowych w sezonie 2020/2021 IV ligi grupy łódzkiej. Ostatecznie Włókniarz wygrał 2:0 i wywiózł z Działoszyna komplet oczek.

Włókniarz Zelów zajmuje obecnie 9. miejsce z dorobkiem 24 punktów zdobytych w 18 meczach. Bilans bramek wynosi 25 goli strzelonych i 24 stracone. Co ciekawe w tym sezonie zelowianie znacznie częściej punktują w meczach wyjazdowych, ale też należy zwrócić uwagę, że rozegrali ich o cztery więcej niż u siebie.

Drużyna prowadzona przez trenera Dawida Wnuka w ostatniej kolejce rundy jesiennej grała u siebie ze Stalą Głowno. Więcej szczegółów na temat tego meczu przekażemy niebawem.

Warta Działoszyn - Włókniarz Zelów 0:2 (0:1)

0:1 - Albin Maciejewski 31'
0:2 - Krystian Marcioch 90+2'

Warta: Adrian Białek - Mateusz Boras, Paweł Drągowski (50' Oskar Korbela), Emil Gleń, Dominik Grądzik, Tomasz Królikowski, Krzysztof Kukulski, Daniel Lisowski, Mateusz Mielczarek, Piotr Przezak (70' Bartłomiej Saternus), Damian Zawieja

Włókniarz: Szymon Pajkert - Tomasz Majsak, Kamil Bendkowski, Robert Oborowski, Krzysztof Cygan - Błażej Kaliski, Piotr Boczkiewicz, Damian Głowacki (60' Damian Wdowiak), Mateusz Jaszczak (82' Krystian Marcioch), Szymon Rosiak (70' Michał Pawelec) - Albin Maciejewski (85' Adrian Łucki)

żółte kartki: Gleń, Królikowski - Jaszczak, Boczkiewicz