Skandal w Katowicach. Kibice Widzewa zaatakowani racami i petardami ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Skandal w Katowicach. Kibice Widzewa zaatakowani racami i petardami
Skandal w Katowicach. Kibice Widzewa zaatakowani racami i petardami Fot. Lucyna Nenow
Dramatyczne wydarzenia podczas środowego spotkania 25. kolejki I ligi piłkarskiej w Katowicach. Kibice gospodarzy obrzucili łódzkich fanów racami i petardami. Sędzia przerwał mecz aż na 22 minuty. Na boisku musieli pojawić się strażacy, bo sytuacja bała bardzo niebezpieczna.

W 70 minucie mecz, przy prowadzeniu Widzewa 1:0 doszło do ataku na kibiców łódzkiego klubu. Kibole gospodarzy obrzucili trybunę zajmowaną przez gości racami i petardami. Jedna z rac płonęła. Mecz trzeba było przerwać na ponad 20 minut. Dopiero po opanowaniu sytuacji przez służby porządkowe i straż można było kontynuować spotkanie, które widzewiacy wygrali 2:0.