Siatkarz Drużbicie umacnia swoją pozycję

Łukasz Cichuta
Siatkarz Drużbice z dorobkiem 20 punktów jest trzeci w tabeli
Siatkarz Drużbice z dorobkiem 20 punktów jest trzeci w tabeli Archiwum prywatne
Siatkarz Drużbicie pokonał Kasztelana Rozprza i umocnił swoją pozycję. Kolejne punkty zdobyli szczercowianie.

Ostatnie spotkania przed przerwą świąteczną rozegrały zespoły występujące w łódzkiej III lidze siatkówki mężczyzn. Z drużyn okręgu piotrkowskiego, występujących w tych rozgrywkach, najlepiej radzi sobie Siatkarz Drużbice.
Drużyna z Drużbic po jedenastu kolejkach ma na koncie 20 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tracąc do lidera LUKS Dobroń 12 oczek. Drugie miejsce należy do Lechii Tomaszów.

W ostatnim spotkaniu ligowym drużyna trenera Pawła Kowalczyka pokonała we własnej hali Kasztelana Rozprza 3-0. Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy pierwszego seta zakończyli wygraną 25-23.

W kolejnej partii przewaga Siatkarza była jeszcze większa, o czym świadczyć może końcowy wynik tej części meczu, wygrany do 15. Trzeci set był już bardziej wyrównany, ale ponownie górą byli gracze z Drużbic 25-22.

- Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie - mówi Paweł Kowalczyk, trener Siatkarza Drużbice. - Wygrana cieszy podwójnie. Raz, bo udało nam się zrewanżować za porażkę w Rozprzy 1-3, a dwa, że tą wygraną powiększyliśmy nad drużyną Kasztelana przewagę do pięciu punktów i mamy praktycznie pewne miejsce w pierwszej czwórce.

Drużyna z Drużbic grała w składzie: Bartosz Cieślak, Mateusz Mroczkowski, Sergiusz Michalak, Michał Ślipek, Piotr Kłaczek, Krzysztof Kozikowski, libero: Mateusz Pólkowski, Jacek Maruszak. Na zmiany wchodzili: Adam Kurpesa, Grzegorz Sobczak, Kamil Jarzyński.

Z wygranej cieszyć mogli się także siatkarze Czarnych Szczerców, którzy we własnej hali ograli po zaciętym pojedynku 3-2 lokalnego rywala GKS Kamieńsk. Tym samym drużyna ze Szczercowa poprawiła swój dorobek punktowy. Obecnie szczercowianie zajmują siódmą lokatę w tabeli, mając na koncie 15 pkt. Zespół z Kamieńska jest pozycję niżej, do tej pory zgromadził zaledwie 5 punktów.

Kolejne spotkania ligowe III-ligowcy rozegrają dopiero 19 stycznia. Wówczas najciekawiej zapowiada się pojedynek siatkarzy Kasztelana Rozprza z Lechią Tomaszów. Ponadto we własnej hali zagra GKS Kamieńsk, który zmierzy się z Volley Działoszyn.

Natomiast bez konieczności walki na boisku komplet punktów walkowerem zgarną zawodnicy Siatkarza Drużbice, który miał zmierzyć się w tym terminie na wyjeździe z Juvenią Rawa Mazowiecka, jednak zespół ten wycofał się z rozgrywek.