Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęto realizację projektów z budżetu obywatelskiego. Jakich inwestycji się spodziewać?

Redakcja
Ruszyły już prace mające na celu realizację projektu "Zielone Grocholice"
Ruszyły już prace mające na celu realizację projektu "Zielone Grocholice" Materiały prasowe UM w Bełchatowie
W tym roku na terenie naszego miasta zostaną przeprowadzone inwestycje związane ze zwycięskimi projektami budżetu obywatelskiego. Pierwsze prace można dostrzec już na terenie Grocholic.

W ostatniej edycji bełchatowskiego budżetu obywatelskiego zwyciężyły trzy projekty twarde i dwa miękkie. Nad wszystkimi zadaniami magistrat już pracuje. Trwają m.in. rozmowy i konsultacje z wnioskodawcami, rozpoznawanie rynku i przygotowywanie regulaminów.

Pierwszy projekt „Zielone Grocholice” jest już realizowany i prace będą prowadzone etapowo. W pierwszej kolejności zostały usunięte drzewa chore, zasuszone, niewegetujące oraz zagrażające bezpieczeństwu oraz te, których obwód nie przekraczał 50 cm. Teraz trwają prace pielęgnacyjne. Prowadzone one są w trzech miejscach, które obejmuje projekt, a konkretnie w parku im. Józefa Markiewicza, na skwerze przy ul. Tkackiej oraz na skwerze po północnej stronie kościoła.

Drugim projektem twardym, który zostanie zrealizowany, jest „Przytorze - remont, rozbudowa i ogrodzenie placu zabaw”. Magistrat rozmawiał już z wnioskodawcami projektu. Ustalone zostały również szczegóły.

- W ramach zadania istniejący plac zabaw zostanie rozbudowany o dodatkową powierzchnię, wszystko ma być także ogrodzone. Pojawią się nowe zabawki - w tym także dla najmłodszych, nawierzchnia zostanie wymieniona na poliuretanową, ustawione zostaną nowe ławki i kosze. Plac zabaw ma być także doświetlony. Planowane są również nowe nasadzenia drzew - informuje urząd miasta

Powstała już mapa do celów projektowych, trwa przygotowywanie specyfikacji do zapytania ofertowego o wybór projektanta. Szacuje się, że modernizacja placu zabaw ruszy jeszcze w okresie wakacyjnym.

Trzecim projektem z kategorii twardych jest „Dostosowanie miejskiego lodowiska do jazdy na rolkach i wrotkach w okresie letnim”. W tym zakresie trwa jeszcze rozpoznanie rynku. Pracownicy magistratu oraz Miejskiego Centrum Sportu odwiedzili także kilka obiektów tego typu, aby wybrać najlepszą technologię, w której miałoby być wykonane rolkowisko. Realizacja projektu ruszy w drugiej połowie roku.

Z kolei wśród projektów miękkich znalazło się: „Zdrowie na Plus”. Więcej informacji nt. tego projektu ma być podanych w najbliższych dniach, ponieważ Wydział Spraw Społecznych jest w trakcie przygotowywania ogłoszenia o konkursie. Drugi projekt „Sterylizacja (kastracja) kotów i psów właścicielskich, chipowanie” ma być realizowany w drugim kwartale 2020 roku.

W bełchatowskim urzędzie trwają już prace nad Budżetem Obywatelskim Bełchatowa na 2021 rok. Wszystko wskazuje na to, że cała procedura ruszy jeszcze w kwietniu. Na ten cel zabezpieczono środki w wysokości 1 mln 400 tys. złotych na zadania „twarde” oraz 100 tys. złotych na zadania „miękkie”. W procesie konsultacji będzie mógł wziąć udział każdy bełchatowianin niezależnie od wieku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto