Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Różowa skrzyneczka w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie

mbf
W liceum im. Herberta w Bełchatowie zainstalowano różowe skrzyneczki
W liceum im. Herberta w Bełchatowie zainstalowano różowe skrzyneczki ZS Herbert
W VI Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie są już różowe skrzyneczki. Uczniowie zdecydowali , że zakupią je w ramach Budżetu Uczniowskiego

Różowe skrzyneczki w liceum im. Herberta w Bełchatowie

Kolejna placówka w Bełchatowie dołączyła do grupy szkół, które mają na swoim terenie różowe skrzyneczki z artykułami higienicznymi dla kobiet potrzebnymi w czasie menstruacji.

Tym razem skrzyneczki pojawiły się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie. Kupione zostały w ramach realizacji projektu Budżetu Uczniowskiego. To właśnie na ten projekt postawili w głosowaniu uczniowie "Herberta", dając mu najwięcej głosów.

- Przedstawicielki klasy 1a, Zuzanna Gołąb, Iga Lasota oraz Hanna Tokarczyk, autorki projektu, umieściły różowe skrzyneczki wyposażone w artykuły higieniczne dla kobiet w toaletach damskich - poinformowała szkoła.

Różowe skrzyneczki to inicjatywa Fundacji Różowa Skrzyneczka, która powstała w 2019 roku.

- Każdego dnia walczymy o bezwarunkowy dostęp do bezpłatnych środków higienicznych na czas menstruacji, znosimy wykluczenie i tabu menstruacyjne, edukujemy i zabiegamy o równy dostęp do wiedzy o miesiączce oraz domagamy się systemowych zmian w tym zakresie - piszą na swojej stronie przedstawicieli Fundacji.

I jak mówią, z badań wynika, iż 21 proc. nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na brak środków higienicznych w czasie menstruacji, natomiast 10 proc. z powodu ograniczonego dostępu do podpasek w ogóle nie wyszło z domu (badania Kulczyk Foundation).

W Bełchatowie różowe skrzyneczki też są już obecne w szkołach. Z mapy zamieszczonej na stronie Fundacji wynika, iż obecnie znajdują się w siedmiu szkołach - podstawowych i średnich, umieszczono je też w niektórych szkołach w gminach powiatu bełchatowskiego.

W liceum im. Herberta w Bełchatowie zainstalowano różowe skrzyneczki

Różowa skrzyneczka w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Zbignie...

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto