Rezerwy GKS lepsze od Astorii w Szczercowie. Zwycięstwo zaliczył też Hetman Rusiec

"Brunatni" przełamali się w Szczercowie pokonując Astorię 3:1 (1:0)
"Brunatni" przełamali się w Szczercowie pokonując Astorię 3:1 (1:0) Piotr Tokarczyk / FotoPiotr
Drużyny reprezentujące powiat bełchatowski na poziomie KEEZA klasy okręgowej zdobyły komplet punktów. W regionie piotrkowskim derbowe spotkanie pomiędzy Astorią Szczerców, a GKS II Bełchatów zakończył się wygraną "Brunatnych" 3:1 (1:0), a z kolei w okręgu sieradzkim Hetman Rusiec pokonał na wyjeździe LKS Victorię Szadek 4:2 (1:1).

Rezerwy GKS Bełchatów lepsze od Astorii w Szczercowie

W spotkaniu Astorii Szczerców z rezerwami GKS Bełchatów ekipę "Brunatnych" wzmocniło trzech zawodników pierwszej drużyny. Byli to: bramkarz Kewin Komar, pomocnik Konrad Matuszewski i napastnik Marcin Szeibe.

- Wzmocnienia w postaci tych zawodników pomogły. Kewin Komar zapewnił spokój między słupkami, Konrad Matuszewski wywiązał się w środku pola z rozgrywania piłki, a napastnik Marcin Szeibe powodował w szeregach obronnych Astorii spore zamieszanie ~ Adrian Teodorczyk, trener GKS II Bełchatów

Mecz w Szczercowie lepiej rozpoczęli przyjezdni. Patryk Ratajczyk faulował we własnym polu karnym Oskara Przywarę, a sam poszkodowany w 14. minucie podszedł do jedenastki i wyprowadził rezerwy GKS na prowadzenie, mimo że golkiper Astorii wyczuł intencje strzelającego. Do przerwy bełchatowianie mieli mecz pod kontrolą, utrzymując się przy piłce, a gospodarze mogli jedynie czyhać na kontrataki.

Po zmianie stron szybko bramkę na 2:0 zdobył Oskar Przywara, który wykorzystał zagranie z lewej strony boiska rozpędzonego Kamila Mizery. Radość "Brunatnych" nie trwała długo, bo dwie minuty później futbolówkę we własnym polu karnym zagrał ręką Bartosz Kołodziejczyk, a rzut karny na bramkę kontaktową zamienił Patryk Ratajczyk. Przez resztę czasu GKS II Bełchatów miał problemy z utrzymaniem się przy piłce, a gospodarze często przejmowali ją w środku pola i chcieli ruszyć z kontratakiem. Goście skutecznie się bronili, a w 90. minucie wyprowadzili decydujący cios. Rzut karny po faulu na Bartłomieju Trzebońskim wykorzystał Bartosz Kołodziejczyk, choć już po raz drugi w tym spotkaniu bramkarz Astorii był bliski obrony rzutu karnego.

W szóstej kolejce KEEZA klasy okręgowej rezerwy Omegi Kleszczów pauzowały.

W ligowej tabeli Omega II Kleszczów zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 9 oczek w 5 meczach i bilansem bramek: 14-8. Rezerwy GKS Bełchatów po 6. kolejkach są na 10. pozycji z dorobkiem 8 oczek i bilansem 7 goli zdobytych i 11 bramek straconych. Na przedostatniej 16. lokacie jest Astoria Szczerców, która w pięciu meczach zdobyła 4 punkty, a bilans bramek szczercowian to: 5-12.

W najbliższej serii gier Astoria zagra na wyjeździe w sobotę, 5 września o godz. 16 z piątym KS Paradyż. Omega II Kleszczów w niedzielę, 6 września o godz. 15 zmierzy się u siebie z LUKS Gomunice. Pauzować będą z kolei rezerwy GKS.

6. kolejka KEEZA klasy okręgowej - Piotrków Trybunalski
Astoria Szczerców - GKS II Bełchatów 1:3 (0:1)

0:1 - Oskar Przywara 14' (k)
0:2 - Oskar Przywara 48'
1:2 - Patryk Ratajczyk 50' (k)
1:3 - Bartosz Kołodziejczyk 90' (k)

Astoria: Piotr Szatan - Patryk Ratajczyk, Rafał Wierucki, Sebastian Galewski, Sebastian Stępnik - Dawid Miedwiediew (46' Maciej Miedwiediew), Mikołaj Papuga, Kamil Wańdoch (65' Adrian Matysiak), Krzysztof Skała (70' Piotr Piotrowski), Oskar Barasiński (46' Tomasz Paroń) - Adrian Ulfik (78' Krzysztof Siewiera)

GKS II: Kewin Komar - Bartłomiej Trzeboński (90' Jan Jaszczak), Michał Ciołkowski, Jarosław Trzeboński, Bartosz Kołodziejczyk - Jeremiasz Góralczyk, Kacper Sionkowski, Konrad Matuszewski, Oskar Przywara (85' Mateusz Kaflowski), Kamil Mizera (75' Mateusz Kempski) - Marcin Szeibe

żółte kartki: Wańdoch, Ulfik - B. Trzeboński, J. Trzeboński, Komar, Kempski

Pierwsza wyjazdowa wygrana Hetmana Rusiec w tym sezonie

Ekipa Hetmana Rusiec pokonała w wyjazdowym meczu 5. kolejki KEEZA sieradzkiej klasy okręgowej LKS Victorię Szadek 4:2 (1:1).

Pierwszego gola dla gości z Ruśca strzelił Łukasz Kołodziej w 28. minucie gry. Wcześniej ładnym podaniem popisał się Marcin Wojciechowski, a asystował Seweryn Cieślak. Stan meczu na 1:1 wyrównał w 40. minucie Szymon Woźniak. Na początku drugiej połowy Woźniak podwyższył rezultat spotkania na 2:1. Osiem minut później odpowiedział na 2:2 Artur Witczański po asyście Pawła Matynii. W 69. minucie gry Kamil Pędziwiatr po zagraniu Marcin Wojciechowskiego podwyższył na 3:2 , a w drugiej minucie doliczonego czasu gry na 4:2 wynik spotkania ustalił Witczański po asyście Kołodzieja.

W tabeli ligowej Hetman Rusiec zajmuje 9. miejsce z sumą 7 punktów po 5 meczach i bilansem 11 goli strzelonych i 16 straconych.

Kolejne spotkanie podopieczni Mariusza Studzińskiego rozegrają w sobotę, 5 września o godz. 17. Rywalem będzie dwunasty Słowian Dworszowice.