Reprezentanci powiatu bełchatowskiego startowali w zaległych biegach Wielkanocnych [ZDJĘCIA]

Wydarzenie jakim jest Półmaraton Wielkanocny i Bieg Zajączka Wielkanocnego przesunięto o trzy miesiące M. Kulka
11 przedstawicieli Pozytywnie Zabieganych Kleszczów, 3 członków Klubu Biegaczy Spartakus i 3 reprezentantów Klubu Sportowego Nordic Walking wzięło udział w Biegu Zajączka Wielkanocnego oraz Półmaratonie Wielkanocnym na terenie Góry Kamieńsk.

Na Górze Kamieńsk nadrabiano zaległe biegi

70 uczestników wzięło udział w trzeciej edycji Wielkanocnego Półmaratonu na terenie Góry Kamieńsk. Pierwotnie ta impreza miała się odbyć w kwietniu bieżącego roku, w Wielką Sobotę, ale plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa i tym samym zawody przeniesiono na koniec lipca.

W biegu na dystansie 21 kilometrów najwyżej spośród osób reprezentujących powiat bełchatowski znalazł się zawodnik Pozytywnie Zabieganych Kleszczów Grzegorz Trajdos, który w kategorii open ukończył bieg na 18. pozycji (czas: 01:51:14s) Warto odnotować również 55. lokatę Ryszarda Sobczyka (czas: 02:16:08s) oraz 58. miejsce Henryka Kępińskiego (czas: 02:22:01s), czyli dwóch reprezentantów Klubu Biegaczy Spartakus Bełchatów.

W drugiej części zmagań przeznaczonej dla dorosłych, ale też i dla dzieci wystartowało blisko 80 osób.

W rywalizacji na trasie o długości 6 kilometrów nazwanej Biegiem Zajączka Wielkanocnego najwyżej uplasował się Dawid Milczarek z Pozytywnie Zabieganych Kleszczów. 31-latek ukończył rywalizację na trzecim miejscu z czasem 00:23:26s. Ósmy był jego kolega z teamu Sebastian Koniarski (czas: 00:24:48s). Na pozostałych miejscach uplasowało się siedmiu innych przedstawicieli Pozytywnie Zabieganych. Z kolei 37. lokatę zajęła Ewa Szałwińska z Klubu Biegaczy Spartakus Bełchatów z wynikiem 00:39:55s.

Na 6-kilometrową trasę ruszyli też uczestnicy w kategorii nordic walking. Wygrał Jakub Deląg z Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów z wynikiem 00:41:04s. Drugi był jego zespołowy kolega, który na metę wbiegł prawie że równo z wygranym. Czwarta była Agnieszka Krawętek, która również reprezentowała NW Bełchatów.

Ponadto w biegu dzieci z roczników: 2010, 2011 i 2012 na piątym miejscu w klasyfikacji open znalazł się Julian Mielczarek z Pozytywnie Zabieganych Kleszczów.