Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remonty chodników w Bełchatowie. Zobacz, gdzie prowadzone są prace

Redakcja
Do połowy czerwca powinny zakończyć się wszystkie zaplanowane na pierwsze półrocze prace w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników.

Drogowców można spotkać jeszcze na Przytorzu i os. Dolnośląskim, w połowie maja pojawią się także na os. Budowlanych. Roboty, które obejmują remonty nawierzchni chodników, przebudowę lub budowę zatok postojowych oraz alejek spacerowych, kosztować będą 440 tys. zł. To pierwszy etap prac, jakie będą prowadzone w 2020 roku.

Gotowy jest już chodnik łączący ulicę Gombrowicza z al. Wyszyńskiego. Teraz na Przytorzu drogowcy zajęli się fragmentem chodnika w ciągu ul. Słowackiego – rozpoczęli od tego w rej. bl. Nr3 i będą się posuwać w stronę szkoły – docelowo nowe płyty ułożone zostaną także przy blokach nr 5, 9 i 11. Ten etap prac powinien potrwać około miesiąca.

Na finiszu są już także prace na os. Dolnośląskim, gdzie na skwerze za kortami tenisowymi przebudowywane są alejki spacerowe. Z nowych chodników korzystać można z kolei już w rejonie bl. nr 3 przy ul. Św. Barbary, łączącego ul. Staszica z ul. Turkusową, w ciągu ul. Turkusowej w rejonie bl. nr 9, łączącego ul. Staszica z ul. Berylową, w pasie drogowym ul. 1 Maja (rejon bl. nr 2 na os. Okrzei) oraz w pasie drogowym ul. Królewskiej. Na liście zrealizowanych robót znalazł się także remont skarpy w ciągu ul. Żeromskiego, a działka przy ul. Lipowej została na nowo zagospodarowana.

Bieżące utrzymanie to także budowa nowych bądź przebudowa istniejących zatoczek parkingowych. W ostatnich dniach do dyspozycji mieszkańców oddana została jedna z nich – w okolicach bloku nr 106 na os. Dolnośląskim. Tutaj powstałą zatoka na 8 aut. W połowie maja drogowcy pojawią się natomiast na przed blokiem nr 1 na os. Budowlanych, gdzie pogłębią istniejące miejsca parkingowe oraz poszerzą dojazd do parkingu.

Za wszystkie przewidziane do realizacji w pierwszym półroczu prace magistrat zapłaci ok. 440 tys. zł. Warto jednak przypomnieć, że umowa na bieżące utrzymanie dróg oraz remonty istniejących lub wykonanie nowych chodników, ścieżek rowerowych i miejsc parkingowych, które miasto podpisało z firmą Lear, obowiązywać będzie do końca 2021 roku i opiewa na kwotę 4,1 mln zł. Umowa obejmuje także ścieżki rowerowe. Miasto prowadzi przegląd wszystkich ciągów rowerowych oraz pieszo–rowerowych. W przypadku stwierdzenia usterek, zostaną one usunięte.
Informacje za stroną belchatów.pl

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto