Remis PGE GKS w Opolu z ligowym rywalem. "Brunatni" nadal niepokonani

"Golo" trafiał do bramki rywali już trzy razy w letnim okresie przygotowawczym. Dwie z nich padły z rzutu karnego GKS Bełchatów
W trzecim letnim meczu kontrolnym ekipa PGE GKS Bełchatów zremisowała na wyjeździe z ligowym przeciwnikiem Odrą Opole 2:2 (1:1). Bramki dla bełchatowian zdobywali: Viktor Putin i Artur Golański z rzutu karnego.

W 12. minucie meczu pierwszy groźny atak zaprezentowali gospodarze, ale skutecznie interweniował Paweł Lenarcik. W kolejnych minutach z dystansu uderzali Mateusz Marzec oraz Mikołaj Grzelak, ale golkiper Odry był za każdym razem na posterunku.

W 21. minucie pojedynku z około 25. metrów spróbował zaskoczyć rywali Marcin Grolik, piłkę w polu karnym trącił Viktor Putin i przyjezdni prowadzili 1:0. Kwadrans później skuteczny kontratak wyprowadzili podopieczni Mariusza Rumaka, a do siatki PGE GKS trafił Hubert Sobol i było 1:1. Na kilka chwil przed zakończeniem pierwszej połowy świetnie interweniował Lenarcik, który silne dośrodkowanie jednego z zawodników Odry sparował na poprzeczkę.

Po zmianie stron w zespole PGE GKS Bełchatów doszło do ośmiu zmian. Pierwszego gola w drugiej części gry zdobyła Odra. Faulu we własnym polu karnym dopuścił się Bartłomiej Lisowski, a rzut karny na bramkę w stylu Antonina Panenki zamienił w 76. minucie spotkania Szymon Skrzypczak.

W 80. minucie mocno huknął Dawid Flaszka, a piłka po dłoni bramkarza opolan odbiła się od słupka. Trzy minuty później bełchatowianie ustalili wynik rywalizacji. Bramkę z rzutu karnego zdobył Artur Golański, po tym, jak faulowany był Bartosz Biel.

Wcześniej "Brunatni" wygrywali mecze towarzyskie z Górnikiem Łęczna 2:0 i Wisłą Kraków 2:1. Ponadto w grze wewnętrznej "Biali" pokonali "Zielonych" 2:1.

Kolejny sprawdzian z pierwszoligowym rywalem już w najbliższą sobotę 13 lipca. Do Bełchatowa przyjedzie zespół GKS 1962 Jastrzębie. Początek starcia na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu o godzinie 14.

Odra Opole - PGE GKS Bełchatów 2:2 (1:1)
0:1 - Viktor Putin 21'
1:1 - Hubert Sobol 35'
2:1 - Szymon Skrzypczak (k) 76'
2:2 - Artur Golański (k) 83'

PGE GKS:
I połowa:
Lenarcik - Grzelak, Grolik, Magiera, Wołkowicz - Czajkowski, Golański - Bartosiak, Putin, Marzec - Kocyła

II połowa: Lenarcik (65' Wojtczyk) - Lisowski, Kozica, Bociek, Szymorek - Michalak, Czajkowski (70' Golański) - Biel (86' Kocyła), Flaszka, Wołkowicz (70' Marzec) - Mas

Odra: Krysiak – Janasik, Żemło, Wypych, Słaby – Bonecki, Niziołek, Adamec, Wdowik – Skrzypczak, Sobol