Remis GKS Bełchatów w ostatnim sprawdzianie przed powrotem na boiska Fortuna 1. Ligi

Piłkarze pierwszoligowego GKS Bełchatów w ostatnim sprawdzianie zremisowali z drugoligowcem 1:1 Sokół Ostróda
Zespół GKS Bełchatów wyjazdowym meczem towarzyskim z drugoligowym Sokołem Ostróda zakończył cykl sparingów rozgrywanych w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 Fortuna 1. Ligi. „Brunatni” w Toruniu zremisowali 1:1, a jedynego gola dla GKS w 7. minucie zdobył Jakub Bator.

Bełchatowianie zremisowali w Toruniu z Sokołem Ostróda

Drużyna GKS Bełchatów w piątek, 19 lutego udała się do Torunia, gdzie zmierzyła się w ósmym meczu kontrolnym tej zimy z drugoligowym Sokołem Ostróda. Mecz rozegrany został na krytym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Rywalizowano w systemie 2x60 minut. W ekipie GKS testowany był Mołdawianin Nikita Mospan. Ofensywny pomocnik wystąpił w pierwszej połowie spotkania.

Pierwszą bramkę już w 7. minucie gry zdobyli piłkarze GKS. Dobre podanie z głębi pola Macieja Masa wykorzystał Jakub Bator, który wyprzedził bramkarza Sokoła Ostróda Kacpra Trelowskiego i trafił do bramki rywali. Ostródzianie wyrównali w 59. minucie, wykorzystując błąd bełchatowian przy wyprowadzeniu futbolówki, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Wicki.

W drugiej połowie nie działo się zbyt wiele. Swojej okazji z bliska nie wykorzystał Patryk Winsztal, który uderzył prosto w bramkarza, a po stronie Sokoła jeden z graczy huknął w poprzeczkę. Ostatecznie mecz zakończył się bramkowym remisem 1:1 (0:1).

We wszystkich ośmiu rozegranych zimą sparingach bełchatowianie zaliczyli cztery zwycięstwa, trzy remisy i jedną porażkę. Biało-zielono-czarni wygrywali: 2:1 z Lechią Tomaszów Mazowiecki, 4:0 z Wartą Sieradz, 4:1 z rezerwami GKS Bełchatów oraz 1:0 z Radomiakiem Radom. Remisy odnotowano ze Skrą Częstochowa 2:2, ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:0 i z Sokołem Ostróda 1:1, a porażkę 1:4 zaliczyli z RKS Radomsko.

Najbliższy weekend będzie wolny dla podopiecznych trenera Marcina Węglewskiego, a od poniedziałku zaczną się przygotowania do pierwszego meczu rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi w sezonie 2020/2021. Rywalem „Brunatnych” w domowym starciu będzie trzeci zespół w tabeli Górnik Łęczna. Początek tego pojedynku w sobotę, 27 lutego o godz. 16.

Mecz towarzyski nr 8
Sokół Ostróda – GKS Bełchatów 1:1 (0:1)

0:1 – Jakub Bator 7’
1:1 – Krzysztof Wicki 59’

Sokół:

I połowa: Kacper Trelowski - Krzysztof Wicki, Wojciech Mazurowski, Michał Zimmer, Adam Dobosz, Jakub Czajkowski, Karol Żwir, Paweł Brzuzy, Wojciech Kalinowski, Tomasz Gajda, Rafał Siemaszko

II połowa: Błażej Niezgoda - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Szymon Mroczko, Karol Turek, Wojciech Mazurowski, Kamil Zalewski, Łukasz Mozler, Dominik Więcek, Sebastian Rugowski, Dawid Wolny

GKS:

I połowa: Leonid Otczenaszenko (41’ Daniel Niźnik) - Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Jakub Bator, Michał Pawlik, Waldemar Gancarczyk, Łukasz Wroński, Nikita Mospan - Maciej Mas

II połowa: Daniel Niźnik (81’ Kewin Komar) - Mikołaj Grzelak, Sebastian Zalepa, Mariusz Magiera, Jakub Staszak - Filip Laskowski, Maciej Koziara, Dawid Flaszka, Bartosz Żurek, Szymon Łapiński - Patryk Winsztal

Remis GKS Bełchatów w ostatnim sprawdzianie przed powrotem n...