Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radni znów zagłosują korespondencyjnie. Nie wszystkim się to podoba

Redakcja
Przewodnicząca Rady Miejskiej Piotr Wysocki
Przewodnicząca Rady Miejskiej Piotr Wysocki Urząd Miasta Bełchatowa
Jak informuje Urząd Miasta Bełchatowa, w czwartek, 28 maja odbędzie się XXI sesja Rady Miejskiej. Podobnie jak poprzednia, będzie mieć ona charakter korespondencyjny. Decyzja o takiej formie prowadzenia obrad podyktowana jest troską o bezpieczeństwo zdrowotne radnych w związku z epidemią koronawirusa.

W planowanym porządku obrad na maj znalazły się trzy projekty uchwał. czy że radni zajmą się trzema projektami uchwał. Dwa z nich dotyczą kwestii finansowych, a dokładnie zmian w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Kolejna dotyczyć zawarcia porozumienia z powiatem w kwestii przeprowadzenia przebudowy ulicy Zamoście, co pozwoli na ogłoszenie postępowania przetargowego. Przypomnijmy, że na tę inwestycję miasto dostało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Ponadto miejscy rajcy zapoznają się z raportem z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz sprawozdaniem z ubiegłorocznej współpracy z organizacjami pozarządowymi w Bełchatowie.

Zgodnie z przepisami specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 przewodniczący bełchatowskiej Rady Miejskiej zdecydował o przeprowadzeniu najbliższych obrad (podobnie jak w kwietniu) w trybie korespondencyjnym. Wszystkie materiały sesyjne do radnych trafiły za pośrednictwem aplikacji eSesja, a w tygodniu poprzedzającym obrady (między 18 a 22 maja) - w magistracie odbyły się posiedzenia wszystkich komisji. Radni spotykali się w Sali Herbowej z uwzględnieniem wymogów sanitarnych, tj. zachowaniem bezpiecznej odległości oraz zastosowaniem maseczek i rękawiczek ochronnych. Tak jak zawsze, podczas komisji, radni mieli możliwość zadawania pytań dyrektorom wydziałów merytorycznych magistratu, miejskich spółek czy jednostek.

W dniu sesji, która odbędzie się w czwartek 28 maja, radni otrzymają karty do głosowania, które po wypełnieniu strażnicy miejscy dostarczą do Urzędu Miasta. W Sali Herbowej magistratu obecny będzie tylko przewodniczący Rady Miejskiej, który po wyczytaniu każdej uchwały odczyta jak głosowali poszczególni radni. Obrady, których początek zaplanowano na godz. 12:00, będą transmitowane na portalu eSesja.

Nie wszyscy są zadowoleni z korespondencyjnego systemu obrad. Przypomnijmy, że siedmioro radnych złożyło wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Wysockiego właśnie za to, że poprzednia sesja także była prowadzona w taki sposób. Wniosek podpisali: Monika Selerowicz, Grzegorz Gryczka, Mirosław Mielus (wszyscy Ziemia Bełchatowska), Arkadiusz Rożniatowski, Marcin Rzepecki, Włodzimierz Kuliński i Grzegorz Siedlecki (wszyscy (Koalicja Obywatelska).

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto