Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radni podczas czwartkowej sesji zagłosują korespondencyjnie

Redakcja
W czwartek 30 kwietnia odbędzie się XX sesja Rady Miejskiej w Bełchatowie. Będzie ona miała charakter korespondencyjny - informuje oficjalna strona Urzędu Miasta Bełchatowa.

To pierwsze takie obrady w historii bełchatowskiej Rady Miasta. Decyzja o zwołaniu obrad w takiej formie podjęta została w związku z obowiązującym w kraju stanem epidemii i troską o zdrowie i bezpieczeństwo radnych.

Zgodnie z przepisami specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19 przewodniczący bełchatowskiej Rady Miejskiej Piotr Wysocki zdecydował o przeprowadzeniu najbliższych obrad w trybie korespondencyjnym. Na czym polegać będzie taka formuła sesji? 30 kwietnia na Sali Herbowej magistratu obecni będą tylko członkowie prezydium Rady Miejskiej. Tego samego dnia strażnicy miejscy dostarczą wszystkim radnym karty do głosowania, którzy po ich wypełnieniu przekażą je ponownie strażnikom a ci przywiozą je do Urzędu Miasta. Po przeliczeniu głosów przewodniczący odczyta wyniki głosowań. Obrady, których początek zaplanowano na godz. 12, będą transmitowane na portalu eSesja.

Wszelkie niezbędne dokumenty radni otrzymali wcześniej za pośrednictwem aplikacji eSesja. W tygodniu poprzedzającym obrady, między 22 a 24 kwietnia - w magistracie odbyły się posiedzenia wszystkich komisji. Radni spotykali się w Sali Herbowej z uwzględnieniem wymogów sanitarnych, tj. zachowaniem bezpiecznej odległości oraz zastosowaniem maseczek i rękawiczek ochronnych. Tak jak zawsze, podczas komisji, radni mieli możliwość zadawania pytań dyrektorom wydziałów merytorycznych magistratu, miejskich spółek czy jednostek.

Podczas pierwszej w historii bełchatowskiej Rady Miejskiej sesji korespondencyjnej radni zadecydują m.in. w sprawie rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej, planu zaopatrzenia Bełchatowa w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe, opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz przedłużenia umowy dzierżawy komunalnej części cmentarza.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto