Pucharowe zmagania w okręgu piotrkowskim. Domowa porażka KS Grocholice Bełchatów z Astorią Szczerców [GALERIA]

Mecze I rundy Pucharu Polski okręgu piotrkowskiego przyniosły wiele emocji. Ciekawie wyglądało spotkanie w Grocholicach Adam Kieruzel
Za nami pierwsze spotkania Pucharu Polski na terenie okręgu piotrkowskiego. W pierwszej rundzie rozgrywek do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn z powiatu bełchatowskiego. W naszej galerii zdjęć można zobaczyć jak w strugach deszczu wyglądał pojedynek pomiędzy KS Grocholice Bełchatów, a Astorią Szczerców.

Za nami pierwsze mecze Pucharu Polski w okręgu piotrkowskim

W niedzielę, 19 lipca tylko na terenie powiatu bełchatowskiego rozegrano cztery spotkania Pucharu Polski w okręgu piotrkowskim.

Najwięcej bramek padło w starciu B-klasowego ESPN Bełchatów (TUTAJ pisaliśmy o rozłamie ze Zjednoczonymi) z rezerwami Omegi Kleszczów.

Jako pierwszy do siatki trafił Dawid Barański w 20. minucie gry i było 1:0 dla przyjezdnych. Minutę później Barański trafił po raz drugi. W 30. minucie odpowiedzieli gospodarze bramką Marcina Guszczara po zagraniu Jacka Berensztajna. Pięć minut później hat-tricka skompletował Dawid Barański, a w 40. minucie kolejnego gola zdobył Guszczar, któremu znów asystował Berensztajn. Do przerwy kleszczowianie prowadzili 3:2.

Pierwszy kwadrans po zmianie stron przebiegał spokojnie, ale już później w przeciągu 15. minut goście zdobyli pięć goli z rzędu. Do bramki ESPN trafiali: dwa razy Łukasz Roczek oraz Jakub Warzyński, Mateusz Jędrzejczyk i Łukasz Morawski. Ostatecznie podopieczni Dawida Perońskiego pewnie zwyciężyli 8:2 i zameldowali się w drugiej rundzie Pucharu Polski okręgu piotrkowskiego.

Kolejny mecz odbył się na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Juniorzy starsi GKS Bełchatów z rocznika 2002 zmierzyli się z drużyną piotrkowskiej klasy okręgowej Grabką Grabica.

Dla gospodarzy bramkę w 11. minucie zdobył Nikodem Pawlak z rzutu karnego. W 36. minucie drugiego gola dla GKS zdobył Filip Olszewski po zagraniu Emila Sztarka i do przerwy juniorzy starsi "Brunatnych" remisowali z Grabką 2:2.

Po przerwie gole strzelali już tylko bełchatowianie. Olszewski swojego drugiego gola strzelił w 81. minucie po podaniu Nikodema Pawlaka. Trzy minuty poźniej Wiktor Langier trafił po asyście Jakuba Stolarczyka, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 5:2 ustalił Kacper Konstańczuk, któremu drogę do bramki otworzył Marcel Żegota.

Tym samym drużyna prowadzona przez Adama Konstańczuka awansowała do drugiej rundy, gdzie zmierzy się z Omegą II Kleszczów.

Trzeci pojedynek odbył się w Grocholicach, gdzie miejscowy B-klasowy Klub Sportowy rywalizował z drużyną piotrkowskiej klasy okręgowej Astorią Szczerców. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale po zmianie stron w 71. minucie fatalny błąd bramkarza KSG wykorzystał Tomasz Paroń, który trafił na 1:0 dla gości. Asystę przy tym golu odnotował Sebastian Stępnik. Paroń ustalił również wynik na 2:0 w ostatniej akcji meczu, gdzie asystował Adrian Ulfik.

Mimo dużych problemów ekipa Grzegorz Bodnara wywalczyła awans do kolejnej rundy pucharowych zmagań.

W czwartym starciu B-klasowa Alfa Kleszczów na swoim terenie zagrała z rezerwami GKS Bełchatów.

Do przerwy żadna ze stron nie pokusiła się o bramkę, a strzelanie rozpoczęło się w 61. minucie. Do siatki po zagraniu Jakuba Miarki trafił Hubert Jakubiec. Dwie minuty później na 2:0 wynik podwyższył Kacper Sionkowski po zagraniu Norberta Stefaniaka. W 69. minucie było już 3:0, a gola zdobył Oskar Przywara. Dwie minuty później Sionkowski trafił po dograniu Stefaniaka, a w 87. minucie napastnik GKS II Bełchatów zaliczył hat-tricka zdobywając trzeciego gola w meczu. Tym razem znów podawał do niego Norbert Stefaniak. "Alfiorze" honorową bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry.

Ostatecznie ekipa prowadzona przez trenera Adriana Teodoroczyka wygrała 5:1 i w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski zagra z Astorią Szczerców.

Mecze II rundy Pucharu Polski w okręgu piotrkowskim zostaną rozegrane w weekend 25-26 lipca.