Przemysław Gawrysiak z Omegi startował w Zimowych Mistrzostwach Polski w Olsztynie

Przedstawiciel sekcji pływackiej Omegi Kleszczów zakończył w Olsztynie tegoroczne zmagania Omega Kleszczów
Pływak Omegi Kleszczów Przemysław Gawrysiak zaprezentował się z bardzo dobrej strony w Zimowych Mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców, które organizowano w Olsztynie. 28-latek zajmował pozycje w czołowej "10" na trzech różnych dystansach i dzięki temu wywalczył nowe klasy sportowe.

Przemysław Gawrysiak w czołówce Zimowych Mistrzostw Polski

Bełchatowianin Przemysław Gawrysiak jest najlepszym od lat pływakiem Omegi Kleszczów. Sam zawodnik udowadnia to z każdym kolejnym startem.

Tym razem Gawrysiak pojechał do Olsztyna, gdzie wziął udział w Zimowych Mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców. Medali nie udało się wywalczyć, ale pływak "Omeżki" jak na tak dużą konkurencję zajął bardzo wysokie pozycje.

W zmaganiach udział wzięło 356 zawodników z 77 klubów z całej Polski.

Przemysław Gawrysiak dwukrotnie awansował do finałów A. Na dystansie 100 metrów stylem dowolnym wywalczył 5. lokatę z wynikiem 47,53s, a na 50 metrów stylem dowolnym wywalczył 8. pozycję z rezultatem 22,15s. Zawodnik z Kleszczowa startował też na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, gdzie zajął 10. miejsce z czasem 23,93s.

Rezultat wywalczony na dystansie 100 metrów stylem dowolnym dał Gawrysiakowi mistrzowską klasę sportową, a dwa pozostałe wyniki pozwoliły mu wywalczyć dwie pozostałe I klasy sportowe.