MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowe Mistrzostwa w Udzielaniu Pierwszej Pomocy odbyły się w Bełchatowie

opr. mbf
Mistrzostwa szkół w udzielaniu pierwszej pomocy odbyły się w Bełchatowie
Mistrzostwa szkół w udzielaniu pierwszej pomocy odbyły się w Bełchatowie Miasto Bełchatów
Uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych z Bełchatowa i powiatu próbowali swoich sił w Powiatowych Mistrzostwach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy

Powiatowe Mistrzostwa w Udzielaniu Pierwszej Pomocy w Bełchatowie

Ponad stu uczniów sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności w Powiatowych Mistrzostwach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Szkole Powiatowej nr 12 na os. Binków w Bełchatowie.

Do rywalizacji stanęło 13 ośmioosobowych drużyn ze wszystkich szkół podstawowych w Bełchatowie oraz podstawówek w Rasach, Kociszewie, Janowie i Domiechowicach.

Wykazać musieli się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz praktycznymi umiejętnościami. Przygotowano dla nich test wiedzy, zadania sprawnościowe oraz sprawdzian z przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Najlepszymi małymi ratownikami okazali się gospodarze czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie. Rywalizacja była bardzo zacięta, na drugim miejscu, po wyrównanej walce, znalazła się drużyna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie, a trzecią lokatę zajęli uczniowie ze szkoły w Domiechowicach.

Drużyny z miejsc 1-3 otrzymały w nagrodę w pełni wyposażone plecaki wycieczkowe z apteczką oraz mini fantomy. Wszyscy uczestnicy dostali małe podręczne zestawy pierwszej pomocy.

- Staramy się szkolić dzieci już od najmłodszych lat. Bywa, że mogą znaleźć się w sytuacji, kiedy będą one musiały udzielić pomocy swoim dziadkom czy rodzicom - mówi Szymon Woźniak ze Sztabu Ratownictwa w Bełchatowie. - Mam tu chociażby na myśli zatrzymanie krążenia. Tutaj czas ma kluczowe znaczenie, bo na ratunek mamy zaledwie około 4 minut. Tak szybko karetka nie zdąży do nas dojechać. I tutaj do akcji wkraczają świadkowie zdarzenia, którzy do czasu przyjazdu pogotowia mogą podtrzymać funkcje życiowe poszkodowanego. To właśnie dlatego stale uczymy dzieci i dorosłych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mistrzostwa szkół w udzielaniu pierwszej pomocy odbyły się w Bełchatowie

Powiatowe Mistrzostwa w Udzielaniu Pierwszej Pomocy odbyły s...

od 7 lat
Wideo

Gałązka-Sobotka: kładziemy pacjentów w szpitalu bez uzasadnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto