Statystyki nie są optymistyczne. Tylko w 2019 roku doszło do 114 zdarzeń na drogach powiatu bełchatowskiego z udziałem zwierzyny leśnej. W grudniu ubiegłego roku policjanci interweniowali w takich sytuacjach 12 razy, a od początku stycznia już trzykrotnie. Statystyki mogą być jeszcze brutalniejsze, biorąc pod uwagę fakt, że nie każde zderzenie ze zwierzyną leśną jest zgłaszane policji.

Mundurowi z bełchatowskiej komendy apelują o ostrożność i przypominają, aby nie lekceważyć znaku „Uwaga zwierzyna leśna”, przestrzegać ograniczeń prędkości w tych miejscach oraz zwracać uwagę na pobocze drogi. Tym bardziej że pora roku sprzyja takim zdarzeniom, ponieważ najczęściej na terenach leśnych panują złe warunki atmosferyczne, tworzą się mgły, nawierzchnia drogi jest śliska, a co w połączeniu z opadami może dać fatalne efekty.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!