Porażka PGE Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów. Czy mecz z ZAKSĄ będzie ostatnią szansą dla trenera Roberto Piazzy?

Siatkarze PGE Skry Bełchatów odnieśli dziewiątą porażkę w tym sezonie, a pierwszą w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Żółto-czarni polegli w Belgii z Greenyard Maaseik 0:3 (21:25, 22:25, 27:29). Adam Kieruzel

Początek tego jednostronnego widowiska, to wyrównana gra z obu stron. Z czasem dobra gra blokiem i udana zagrywka spowodowała, że przewaga gospodarzy nad Skrę wzrosła i pierwszy set padł łupem Belgów, którzy wygrali 25:21.

W drugiej odsłonie od początku przewagę nad rywalami zbudowali sobie siatkarze Greenyard, którzy prowadząc 11:5, po chwili spowodowali swoją grą, że było po 13. Jednak w drugiej połowie seta to Belgowie byli stroną przeważającą i zwyciężyli 25:22.

Trzeci set to już lepsza gra przyjezdnych, a szczególnie w defensywie. W pewnym momencie nadszedł jednak kryzys w grze Skry i do głosu doszli gospodarze, którzy nie przepuścili swojej szansy na zakończenie meczu w trzech setach i wygrali 29:27, a w całym spotkaniu 3:0.

Po tej porażce mistrzowie Polski w tabeli grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzów znajdują się na trzecim miejscu. Kolejne starcie w tych rozgrywkach podopieczni Roberto Piazzy mają zaplanowane na 16 stycznia 2019 roku. Wówczas Skra zmierzy się na wyjeździe z niemieckim Berlin Recycling Volleys. Ten mecz zaplanowano na godzinę 20.

Wcześniej jednak bełchatowianie zagrają z liderem PlusLigi i aktualnym wicemistrzem kraju - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. To starcie zaplanowano na sobotę 22 grudnia na godzinę 14:45.