Ponad 1200 zawodników pobiegło w Tomaszowie

Artykuł sponsorowany
Na starcie głównego biegu Bronisława Malinowskiego stanęła rekordowa liczba prawie 400 zawodników
Za nami 32. edycja biegu im. Bronisława Malinowskiego, którego organizatorem jest TKKF w Tomaszowie. W tym roku impreza została wpisana w cykl biegów pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, a także patronat nad nią objął Polski Komitet Olimpijski.

Tegoroczna edycja biegu, który w Tomaszowie odbywa się nieprzerwanie od 1982 roku, czyli rok po tragicznej śmierci Bronisława Malinowskiego, była rekordowa. Łącznie w trzech biegach na dystansach 1,5, 3 oraz 10 km stanęło ponad 1200 uczestników. Połowa z nich wzięła udział w biegu rekreacyjnym na 1,5 km, na trasę ruszyły całe rodziny, nawet z maluszkami w wózkach. Na starcie biegu na 3km stanęło 235 uczestników, głównie młodzieży. W głównym biegu na 10 km wystartowało 389 uczestników i to absolutny rekord imprezy.

Pierwszy linię mety minął Łukasz Grajcar z CKS Budowlani Częstochowa (ubiegłoroczny triumfator zawodów). Puchary i nagrody otrzymała również najlepsza tomaszowianka i tomaszowianin, którymi okazali się Ewelina Cieślik (152 w klasyfikacji generalnej) i Krystian Urbaszek ( 8 w klasyfikacji generalnej). W rywalizacji pań najlepszą okazała się Natalia Batrak z Połtawy, która pokonała dystans w 39 min. 20 sek. W klasyfikacji generalnej biegu wyprzedziło ją tylko 35 mężczyzn.Niemal przez cały bieg ramię w ramię z Natalią biegła Wanda Panfil, pochodząca z Tomaszowa mistrzyni olimpijska w maratonie, zwyciężczyni wielu innych maratonów na całym świecie. Obecnie mieszka w Meksyku, ale znalazła czas, by odwiedzić rodzinny Tomaszów.

Specjalną nagrodę otrzymał Grzegorz Sygut z TKKF Opoczno, który może pochwalić się niebywałym wyczynem, gdyż nieprzerwanie od 1982 r. startuje w zawodach. Najstarszym uczestnikiem imprezy był 72-letni Tomasz Smodlibowski z Bełchatowa. Nagrodzono 32 zawodnika (urodziny biegu) którym okazał się Marek Kłysz z Andrespola.