Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Polski Ład. Antoni Macierewicz w Bełchatowie o założeniach, elektrowni atomowej i inwestycjach dla Bełchatowa

mbf
Antoni Macierewicz w Bełchatowie przedstawiał założenia Polskiego Ładu, mówił też o elektrowni atomowej
Antoni Macierewicz w Bełchatowie przedstawiał założenia Polskiego Ładu, mówił też o elektrowni atomowej Magda Buchalska-Frysz
Polski Ład. Antoni Macierewicz dziś w Bełchatowie mówił dziś o założeniach Polskiego Ładu, zapewnił też, że powstanie elektrownia atomowa

Polski Ład. Antoni Macierewicz w Bełchatowie

Poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony, mówił dziś w Bełchatowie o założeniach Polskiego Ładu. Jak podkreślił założenie jest takie, by w ciągu 10 lat poziom życia Polaków zrównał się z ty, jaki mają obywatele w Europie zachodniej.

- To wielkie wyzwanie, które ważne jest zwłaszcza dla Bełchatowa - mówił na spotkaniu z politykami PiS w swoim biurze w Bełchatowie. - W ostatnich miesiącach było wiele dyskusji o tym, czy Bełchatów pozostanie centrum Polskiej energetyki. Nie ma co do tego wątpliwości - uważa. - W miejsce oparcia na węglu brunatnym będzie to energetyka nuklearna. Dziś minister Sasin potwierdził, że energetyka jądrowa będzie rozwijana w Bełchatowie.

Kwestia lokalizacji w Bełchatowie elektrowni atomowej podważana jest jednak przez cześć fachowców, którzy zwracają uwagę na to, iż nie jest ona możliwa w tej lokalizacji, choćby na ruchy tektoniczne czy brak odpowiednich możliwości chłodzenia reaktorów jądrowych.

- Program ten jest przygotowywany i będzie przedstawiony bardzo dokładnie - mówi dziś ogólnie Antoni Macierewicz. - Wtedy chętnie się z państwem spotkam i go zaprezentuję. To jest jednak na razie przed nami. Ta sprawa związana jest oczywiście z kwestią nowoczesnej struktury elektrowni nuklearnych i niezbędnych do tego rozwiązań związanych głównie z chłodzeniem. Problem jest badany bardzo dokładnie i zapewniam, ze zostanie rozwiązany, inaczej rząd nie podejmowałby uchwały, że to Bełchatów będzie jednym z trzech ośrodków elektrowni atomowych.

Antoni Macierewicz o Polskim Ładzie

W Bełchatowie Antoni Macierewicz mówił o planowanych zmianach podatkowych, zakładających, iż do 30 tys. zł wzrośnie kwota wolna od podatku.

- Blisko 18 mln ludzi zyska na tej zmianie podatkowej - mówił Antoni Macierewicz.

Przypomniał też, że do rodzin, w których będzie rodziło się dziecko, trafić ma kwota 12 tys. zł. Polski Ład objąć ma też wiele innych kwestii, choćby możliwość budowy domu do 70 m kw., bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, a tylko na tzw. zgłoszenie.

Podczas spotkania przedstawiciele samorządów miasta i powiatu mówili o wnioskach jakie będą składane, by uzyskać finanse na wiele inwestycji. końca lipca trwa nabór wniosków od samorządów w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

- Złożymy dwa wnioski opiewające na ponad 24 mln zł każdy i jeden na 5 mln zł - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Miasto chce złożyć wnioski na wykonanie wszystkich dróg na os. Binków, które dotąd nie powstały. - Drugi projekt to ul. Przemysłowa, która będzie równocześnie zjazdem z planowanej obwodnicy wschodniej - wylicza prezydent Mariola Czechowska. - Razem z województwem chcemy wykonać ścieżkę rowerową na ul. Piłsudskiego, to inwestycja na którą mieszkańcy czekają od wielu lat,

Powiat chce złożyć wnioski na inwestycje drogowe, warte kilkadziesiąt mln zł. - Dla nas bardzo ważny jest rozwój infrastruktury drogowej - mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Są już przygotowane projekty, które od kilku lat leżały w szafie, bo nie było na nich funduszy. - Mamy nadzieję, że będziemy mogli je teraz realizować - dodaje. - Rozważamy też możliwość złożenia wniosku na zwiększenie taboru PKS.

Antoni Macierewicz w Bełchatowie przedstawiał założenia Polskiego Ładu, mówił też o elektrowni atomowej

Polski Ład. Antoni Macierewicz w Bełchatowie o założeniach, ...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto