Pół tysiąca osób biegało w Kleszczowie podczas imprezy "Kleszczów na Piątkę" [ZDJĘCIA, FILM]

Grzegorz Maliszewski
W biegu głównym na 5 kilometrów w Kleszczowie wystartowało blisko 400 osób
W biegu głównym na 5 kilometrów w Kleszczowie wystartowało blisko 400 osób Grzegorz Maliszewski
Już po raz szósty w Kleszczowie odbyła się impreza biegowa "Kleszczów na Piątkę". Na starcie stanęły ponad pół tysiąca osób. Zarówno tych najmłodszych, jak i starszych biegaczy, dopingowały całe rodziny. Bieg na pięć kilometrów wygrał Robert Głowala. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy biegowej w Kleszczowie.

Dzieci, młodzież, dorośli czy nawet seniorzy. Każdy biegać może bez względu na wiek - można powiedzieć, że taka idea przyświecała tegorocznej edycji imprezy "Kleszczów na Piątkę". W Kleszczowie biegały bowiem zarówno kilkuletnie dzieci, jak i seniorzy grubo po sześćdziesiątce. Na biegową imprezę do Kleszczowa przyjechały bowiem całe rodziny.

Do tegorocznych zawodów, które odbyły się już po raz szósty, zgłosiło się ponad 380 zawodników na dystansie 5 km oraz 150 dzieci! Jak sami organizatorzy podkreślali, impreza z roku na rok cieszy się dużą popularnością, a szybka trasa sprzyja poprawie rekordów życiowych.

- Cieszymy się, że tak duża liczba biegaczy wybiera właśnie naszą imprezę i planuje powalczyć w Kleszczowie o nowe „życiówki” - mówi Jan Gurazda Prezes LZS Omega Kleszczów. – Po raz kolejny bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja zapisów do biegów dla dzieci, gdzie wyczerpany został limit.

Każdy z biegaczy wyścigu dostał medal za udział, a na ulicach Kleszczowa każdego z uczestników głośno dopingowali mieszkańcy.

Bieg na pięć kilometrów, który był oczywiście głównym wydarzeniem imprezy, wygrał Robert Głowala z Gawrolina z czasem 14 minut 58 sekund. Drugie miejsce zajął Tomasz Osmulski z Łodzi (15:01), a trzeci był Adam Włodarczyk z Łodzi (15:18).