Pływacy EKS Skry Bełchatów wrócili do rywalizacji. Świetny występ Alicji Polek [FOTO]

Bełchatowscy pływacy pokazali się na zawodach w Opocznie z dobrej strony
Bełchatowscy pływacy pokazali się na zawodach w Opocznie z dobrej strony EKS Skra Bełchatów
Zawodniczki i zawodnik sekcji pływackiej EKS Skry Bełchatów po długiej przerwie od wodnej rywalizacji w końcu wzięły udział w zawodach, które w ramach finałowej IV rundy Ligi Dzieci i Młodzików odbyły się w Opocznie.

Długa przerwa zakończona startem w Lidze Dzieci i Młodzików

Podopieczni duetu trenerskiego Marleny Jędrzejczyk i Grzegorza Kiny w Opocznie pobiły kilka nowych rekordów życiowych.

Najlepiej spisała się Alicja Polek, która na 50 metrów stylem dowolnym w kategorii rocznika 2009 wywalczyła 3. miejsce z wynikiem 00:32,22s. Ten rezultat spowodował, że młoda bełchatowianka w klasyfikacji generalnej 11-latek zajęła także miejsce na najniższym stopniu podium w podsumowaniu wszystkich czterech rund Ligi Dzieci i Młodzików. Na dystansie 100 metrów stylem zmiennym Polek była szósta z czasem 01:28,69.

Ponadto Sandra Jabrzyk z tego samego rocznika w zawodach IV rundy Ligi Dzieci i Młodzików na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zajęła 21. miejsce z wynikiem 00:37,27s, a na 100 metrów zmiennym była 19. z rezultatem 01:38,15s.

W roczniku 2007 na 50 metrów dowolnym Maja Górny była 10. z wynikiem 00:31,27, Patrycja Sokołowska uplasowała się na 11. pozycji z czasem 00:31,43s, a Aleksander Kowalczyk ukończył start z czasem 00:31,91s.
Z kolei na 100 metrów stylem zmiennym Górny była 13. z czasem 01:19,75s, Sokołowska uplasowała się na 16. pozycji z wynikiem 01:21,69s, a Kowalczyk był 20. z rezultatem 01:21,80s.