Piłkarskie derby Bełchatowa w A klasie. Rezerwy GKS podejmą ESPN Zjednoczonych

Adam KieruzelZaktualizowano
W starciu pucharowym rezerwy GKS Bełchatów pokonały ESPN Zjednoczonych Gmina Bełchatów 4:3 (0:3) Adam Kieruzel
W ostatniej serii gier drużyny z powiatu bełchatowskiego zaprezentowały się całkiem przyzwoicie. W IV lidze grupie łódzkiej Omega Kleszczów wygrała, a Włókniarz Zelów zremisował. W okręgówce wygraną zaliczyła Astoria Szczerców i Hetman Rusiec, a Omega II Kleszczów przegrała. W klasie A rezerwy GKS Bełchatów zremisowały, a ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów przegrali. Teraz te oba zespoły zmierzą się pomiędzy sobą.

Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowała Omega Kleszczów, a z kolei Włókniarz Zelów po raz pierwszy podzielił się punktami z rywalem.

Po zeszłotygodniowej wygranej u siebie z Pelikanem II Łowicz 2:0 przyszedł czas na kolejny domowy triumf Omegi Kleszczów. Tym razem podopieczni Dariusza Bratkowskiego pokonali KS Sand Bus Kutno 4:1 (2:0). Pierwszego gola już w 5. minucie zdobył Krystian Pałczyński, uderzając bardzo precyzyjnie. Pięć minut później Robert Tomesz podwyższył na 2:0 dobijając uderzenie „Tigera”. Zespół gości atakował, ale ich okazje świetnie wyłapywał Paweł Wiśniewski, a raz bramkarza Omegi uratowała poprzeczka. Po przerwie w 55. minucie drugą bramkę zdobył Pałczyński. Honorowego gola dla gości na kwadrans przed końcem meczu zdobył Łukasz Dynel, a w końcówce wynik ustalił Piotr Mielczarek, który pojawił się na boisku z ławki rezerwowych. To zwycięstwo było dla gospodarzy drugim z rzędu.

Zelowianie po dwóch porażkach z rzędu i wygranej w Nieborowie 6:1 z Orłem tym razem u siebie zremisowali 1:1 ze Zjednoczonymi Stryków. W 11. minucie gola dla gospodarzy zdobył Mikołaj Raś, a dziesięć minut później odpowiedział Konrad Bełdziński. Najbliższe ligowe mecze obie ekipy zagrają na wyjazdach. 7 września, w sobotę, o godzinie 17 Omega zagra w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszą Polonią, a Włókniarz w Sieradzu z Wartą.
Ponadto kleszczowianie i zelowianie rozegrali w środku tygodnia mecze IV rundy Pucharu Polski na terenie okręgu piotrkowskiego. Omega pokonała w Bełchatowie rezerwy GKS 3:2, a Włókniarz wygrał na wyjeździe ze Stalą Niewiadów 6:5.

W okręgówce pierwszy triumf Astorii, słaba gra rezerw Omegi i druga wygrana Hetmana

W trzeciej kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej nadszedł czas na przełamanie drużyny Astorii Szczerców. Po dwóch porażkach na starcie sezonu ekipa Grzegorza Bodnara wygrała w Moszczenicy z Włókniarzem 2:1. Dla gospodarzy była to trzecia porażka w sezonie.

Niepokonany jeszcze w sezonie 2019/2020 Gerlach Drzewica pokonał w Kleszczowie rezerwy Omegi 3:1. W pierwszej połowie goście prowadzili już 3:0, a jedyny gol dla gospodarzy padł po trafieniu samobójczym w drugiej części meczu.

W najbliższej serii gier Astoria zagra u siebie z Olimpią Wola Załężna. Początek meczu w sobotę, 7 września, o godz. 16.30. Dzień później o godz. 15 Omega II podejmie na swoim boisku Skalnik Sulejów.

W sieradzkiej klasie okręgowej drugi komplet oczek w sezonie zaliczył Hetman Rusiec, który wygrał 5:2 z LKS Masłowice. W środku tygodnia beniaminek uległ na wyjeździe Czarnym Rząśnia 0:4. W najbliższy weekend Hetman zmierzy się u siebie z Tęczą Brodnia. Początek tej potyczki w sobotę, 7 września, o godz. 17.

Derby w A-klasie

W 4. kolejce piotrkowskiej klasy A dojdzie do wyczekiwanego starcia pomiędzy GKS II Bełchatów, a ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów. Pojedynek tych ekip rozpocznie się w niedzielę 8 września o godz. 12 na drugim boisku Miejskiego Centrum Sportu. W ostatnim meczu rezerwy "Brunatnych" zremisowały w Krzętowie z Zapałem 2:2, a "United" przegrali u siebie 1:4 z Czarnymi Rozprza. Ponadto w środku tygodnia GKS II uległ u siebie w IV rundzie Pucharu Polski okręgu piotrkowskiego Omedze Kleszczów 2:3.

Co ciekawe w III rundzie Pucharu Polski rezerwy GKS Bełchatów rywalizowały z drużyną ESPN Zjednoczonych. Mimo prowadzenia "United" po pierwszej połowie 3:0, ulegli oni młodym zawodnikom GKS 3:4.