Pierwszy test zaliczony. PGE GKS Bełchatów pokonał drugoligowy Górnik Łęczna

W zespole PGE GKS testowanych było czterech graczy
W zespole PGE GKS testowanych było czterech graczy Michał Antczak / GKS Bełchatów
Piłkarze PGE GKS Bełchatów mają już za sobą pierwszy mecz w okresie przygotowawczym do nowego sezonu w Fortuna 1. Lidze. "Brunatni" w Białobrzegach nad Pilicą pokonali drugoligowy Górnik Łęczna 2:0 (1:0). Bełchatowianie przez dłuższy czas przeważali i ich wygrana była w pełni zasłużona.

Wynik otworzył już w 9. minucie gry kapitan PGE GKS Bartłomiej Bartosiak, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Piętnaście minut później dobrze ustawiony na 17. metrze Marcin Ryszka uderzył prosto w golkipera Górnika. W 34. minucie testowany pomocnik Mateusz Marzec uderzył sprzed pola karnego prosto w ręce dobrze ustawionego Patryka Rojka.

Chwilę potem Przemysław Zdybowicz nieznacznie się pomylił, oddając strzał głową nad poprzeczką. Kilka chwil przed końcem pierwszej części gry testowany Marzec znów dał o sobie znać i oddał strzał, który poszybował tuż obok słupka bramki łęcznian.

W drugiej połowie bełchatowianie wybiegli na murawę w innym już zestawieniu personalnym. Dziesięć minut po zmianie stron składną akcję przeprowadzili biało-zielono-czarni. Dawid Flaszka podał wzdłuż linii bramkowej, piłkę doskonale przepuścił Dawid Kocyła, a całą akcję celnym uderzeniem zakończył Viktor Putin i było 2:0.

W późniejszej fazie meczu swoje okazje mieli Bartosz Biel, który dobrze uderzał z trudnej pozycji oraz Dawid Kocyła, który w ostatniej chwili został uprzedzony przez testowanego bramkarza Górnika Łęczna. Z minuty na minutę przewaga zielono-czarnych rosła, z czego ucieszył się na pewno Daniel Niźnik, który był wielokrotnie zmuszany do interwencji, a mimo to udało się zachować czyste konto.

Ostatecznie to spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 beniaminka Fortuna 1. Ligi i tym samym ekipa Artura Derbina w dobrych humorach wróciła do Bełchatowa.

W zespole PGE GKS testowanych było czterech graczy: pomocnicy Michał Kuczałek, Adrian Małachowski, Mateusz Marzec oraz Patryk Serafin. Zabrakło nowo pozyskanego środkowego obrońcy Michała Kołodziejskiego i napastnika UKS SMS Łódź Macieja Masa, który przez cały pierwszy tydzień był testowany i pracował z ekipą "Brunatnych".

Przypomnijmy, że zespół Górnika Łęczna trenuje od niedawna Kamil Kiereś, który na ławce trenerskiej PGE GKS spędził kilka dobrych lat, jako szkoleniowiec młodzieży, asystent i w końcu pierwszy trener.

PGE GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 2:0 (1:0)

1:0 - Bartłomiej Bartosiak 9'
2:0 - Viktor Putin 55'

PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Lenarcik - Grzelak, Grolik, Magiera, Szymorek - Małachowski, Ryszka - Bartosiak, Serafin, Marzec - Zdybowicz

II połowa: Niźnik - Lisowski (75' Stolarczyk), Kuczałek, Bociek, Wołkowicz - Czajkowski, Golański - Biel, Flaszka, Putin - Kocyła (75' Matuszewski)