PGE Skra przełamała się i pokonała we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów

Siatkarze PGE Skry Bełchatów na początku swoją formą nie zachwycają. Ostatnio bełchatowianie przegrali na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 1:3, ale w środku tygodnia wrócili na zwycięskie tory pokonując Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Adam Kieruzel

Żółto-czarni ulegli w weekend w Jastrzębiu-Zdroju z mocnym w tym sezonie Jastrzębskim Węglem. Pierwsza partia padła łupem gospodarzy 25:22. W drugim secie obudzili się przyjezdni i wygrali do 17, ale dwie kolejne odsłony wygrali jastrzębianie, kolejno 27:25 i 25:21. Tym samym dwugodzinna potyczka na południu Polski zakończyła się wygraną siatkarzy Jastrzębskiego Węgla 3:1, a MVP meczu wybrany został francuski przyjmujący Julien Lyneel.

- Mieliśmy naprawdę dużą przewagę i uważam, że zasłużyliśmy na trochę więcej, ale sami przecież pozbawiliśmy się szansy. Nie graliśmy jednak źle - podkreślał po tym spotkaniu rozgrywający PGE Skry Bełchatów - Grzegorz Łomacz.

Na dole tabeli spotkanie gwiazd

W środku tygodnia podopieczni Roberto Piazzy zagrali nastomiast w meczu szóstej kolejki z pogrążoną w kryzysie Asseco Resovią Rzeszów. "Pasy" od początku nie postawiły się gospodarzem i to Skra Bełchatów pewnie zmierzała ku wygranej w secie pierwszym.

Jednak pod koniec partii sytuacja się skomplikowała i żółto-czarni wygrali dopiero na przewagi 32:30. Drugi set to już natomiast przewaga siatkarzy Resovii Rzeszów i wygrana 25:21. W trzeciej i jednocześnie bardzo ważnej partii, 26:24 wygrali gospodarze, a zwycięstwo 3:1 przypieczętowali wygraną do 21 w czwartej odsłonie. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Mariusza Wlazłego, kapitana bełchatowskiego klubu.

Po sześciu spotkaniach drużyna PGE Skry Bełchatów plasuje się na 6. pozycji w tabeli PlusLigi z dorobkiem dziewięciu oczek. Żółto-czarni mają na swoim koncie trzy wygrane i trzy przegrane. Ich bilans setowy wynosi 12 do 13.

Teraz bełchatowską Skrę czeka mecz w Lubinie z tamtejszym Cuprum Lubin. Początek tego spotkania w sobotę, 10 listopada, o godz. 17:30.