PGE Skra Bełchatów przegrała grę kontrolną z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa

Zawodnicy PGE Skry przegrali w sparingu z wicemistrzami Polski. Szansę na rewanż bełchatowianie będą mieli w najbliższą sobotę, 15 sierpnia w Warszawie PGE Skra Bełchatów
Siatkarze PGE Skry Bełchatów w drugim meczu sparingowym przed sezonem 2020/2021 przegrali u siebie z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa 1:3 (23:25, 25:23, 23:25, 22:25). Mecz stał na bardzo równym poziomie i w każdej partii wszystko rozstrzygało się w samej końcówce.

PGE Skra Bełchatów przegrywa towarzysko z wicemistrzem Polski

W pierwszym secie od początku nieznacznie prowadzili warszawianie. W połowie partii VERVA odskoczyła na cztery punkty i prowadziła 19:15, czy 22:18. W końcowej fazie pierwszego seta bełchatowianie odrobili straty, ale mimo wszystko przegrali 23:25. Od początku poniżej oczekiwań spisywał się Irańczyk Milad Ebadipour, ale za to dobrą formę w ataku prezentował Serb Dusan Petković. Z kolei ekipa ze stolicy Polski miała duże problemy w polu serwisowym.

Druga odsłona przebiegała bardzo podobnie do pierwszej. Goście z Warszawy prowadzili kolejno: 5:3, 9:6, 14:12, 19:17, czy 21:19. Ostatecznie w końcówce bełchatowianie odwrócili rezultat i wygrali 25:23, doprowadzając do wyrównania stanu meczu. Na uwagę zasługuje dobra postawa w ataku Serba Milana Katicia.

W trzecim secie gracze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa spisywali się o wiele lepiej i przeważali w każdym elemencie gry. Żółto-czarni przegrali 23:25 i w całym starciu przegrywali już 1:2, a znów na parkiecie dobrze w ataku prezentował się Katić.

Czwarta partia to znów znacząca przewaga warszawiaków, którzy wygrali 25:22 i w całym meczu kontrolnym zwyciężyli 3:1. W przyjęciu, ataku i bloku lepsi byli goście. Z kolei po stronie gospodarzy na uwagę zasługuje dobra postawa w ataku Bartosza Filipiaka i Sebastiana Adamczyka.

Szansę na rewanż bełchatowianie będą mieli w najbliższą sobotę, 15 sierpnia. Wówczas żółto-czarni pojadą na sparing do Warszawy.

PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 1:3 (23:25, 25:23, 23:25, 22:25)

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Adamczyk, Petković, Katić, Kłos, Piechocki (libero) oraz Sawicki, Huber, Filipiak, Milczarek

VERVA: Trinidad Del Haro, Kwolek, Kowalczyk, Superlak, Grobelny, Nowakowski, Wojtaszek (libero) oraz Kozłowski, Szalpuk, Ziobrowski, Wrona, Fornal