PGE Skra Bełchatów odpada w półfinale

Maciej Wiśniewski
PGE Skra Bełchatów nie wywalczy Pucharu Polski
PGE Skra Bełchatów nie wywalczy Pucharu Polski Dariusz Śmigielski / archiwum
PGE Skra Bełchatów przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w półfinale rozgrywek o Puchar Polski i nie zdobędzie tego trofeum. Turniej finałowy Pucharu Polski rozgrywany jest w Zielonej Górze.

PGE Skra Bełchatów nie wywalczy w tym sezonie Pucharu Polski w siatkówce. Po dramatycznym półfinale bełchatowianie przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w tie-breaku i nie awansowali do meczu o złoto.

Turniej finałowy rozgrywek o Puchar Polski rozgrywany jest w Zielonej Górze. W czwartek w ćwierćfinale PGE Skra Bełchatów pewnie pokonała 3:0 Effector Kielce. W sobotnim półfinale Energetycy zmierzyli się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która broniła trofeum wywalczonego przed rokiem.

Pierwszego seta wygrała PGE Skra Bełchatów, drugiego ZAKSA. Emocje sięgnęły zenitu w kolejnych odsłonach. Trzecią partię na przewagi wygrała PGE Skra Bełchatów i w czwartym secie była bliska zapewnienia sobie wygranej. Nie udało się, tie-break to już popis ZAKSY, która w niedzielę w finale zagra z Jastrzębskim Węglem (wyeliminował w półfinale Resovię).

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:2 (23:25, 25:21, 26:28, 25:23, 15:8)
PGE Skra Bełchatów: Uriarte, Antiga, Conte, Wlazły, Kłos, Wrona, Zatorski (libero) oraz Tuia, Maćkowiak, Brdjović
ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Kooy, Możdżonek, Wiśniewski, Witczak, Gacek (libero) oraz Ferens, Bociek