PGE GKS Bełchatów znów przegrał

Maciej Wiśniewski
Cracovia - PGE GKS Bełchatów 3:1
Cracovia - PGE GKS Bełchatów 3:1 Andrzej Banas
PGE GKS Bełchatów znów przegrał ligowy mecz w T-Mobile Ekstraklasie. Bełchatowianie ulegli na wyjeździe Cracovii w ostatnim meczu rundy zasadniczej sezonu.

PGE GKS Bełchatów przegrał dziewiąty mecz ligowy w tym roku. Podopieczni Marka Zuba ulegli w 30.kolejce T-Mobile Ekstraklasy Cracovii 1:3. Jedynego gola dla "Brunatnych" strzelił Sebastian Olszar. PGE GKS prowadził do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie lepsi byli gospodarze, którzy strzelili trzy gole.

Po 30 kolejkach PGE GKS Bełchatów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Runda zasadnicza się skończyła. Teraz wszystkim drużynom podzielono punkty na pół. Osiem najlepszych drużyn zagra o mistrzostwo Polski, a osiem ostatnich, w tym PGE GKS o utrzymanie. W rundzie dodatkowej do rozegrania jest siedem kolejek. PGE GKS rywalizację rozpocznie 10 maja ponownie wyjazdowym meczem z Cracovią.

Cracovia - PGE GKS Bełchatów 3:1 (0:1)
0:1 Sebastian Olszar (43')
1:1 Miroslav Covilo (58')
2:1 Deniss Rakels (70')
3:1 Dariusz Zjawiński (80')

Cracovia: Krzysztof Pilarz - Deleu, Sreten Sretenović, Piotr Polczak, Adam Marciniak - Deniss Rakels, Miroslav Covilo (89' Mateusz Cetnarski), Damian Dąbrowski, Marcin Budziński (46' Bartosz Kapustka), Boubacar Dialiba (74' Dariusz Zjawiński) - Erik Jendrisek.

PGE GKS: Dariusz Trela - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Damian Zbozień - Michał Mak, Grzegorz Baran (67' Szymon Sawala), Damian Szymański, Sebastian Olszar, Maciej Małkowski (46' Paweł Komołow) - Bartosz Ślusarski.