PGE GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 [ZDJĘCIA]

Maciej Wiśniewski
PGE GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1
PGE GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 Dariusz Śmigielski
PGE GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 taki jest wynik inauguracji sezonu I ligi piłkarskiej w Bełchatowie.

PGE GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1.
Odmieniony PGE GKS Bełchatów przegrał w swoim pierwszym meczu oficjalnym po spadku ze Stomilem Olsztyn 0:1. To dopiero druga porażka bełchatowian ze Stomilem w meczu ligowym na własnym stadionie i pierwsza od 23 lat!

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej pamięci ofiar Powstania Warszawskiego. Pierwszy gwizdek rozbrzmiał o godz. 17, czyli w "Godzinę W", dokładnie 71 lat po wybuchy Powstania.

Na boisku po gospodarzach widać było brak zgrania i fakt, że "Brunatni" całkowicie przemeblowali zespół. Dopiero w drugiej połowie, kiedy podopieczni Rafała Ulatowskiego przegrywali już 0:1 stworzyli groźniejsze sytuacje i mieli okazje do wyrównania. Nie zdołali jednak strzelić bramki i przegrali na inaugurację 0:1

PGE GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)
0:1 - Łukasz Suchocki 42'

PGE GKS: Maciej Krakowiak - Piotr Witasik, Seweryn Michalski, Marcin Flis, Lukas Kuban - Bartłomiej Bartosiak (72' Paweł Zięba), Patryk Rachwał, Lukas Klemenz, 21. Jakub Serafin (65' Dawid Flaszka), Mateusz Szymorek (46' Szymon Stanisławski) - Łukasz Wroński

Żółte kartki: Klemenz, Flis (PGE GKS) oraz Ratajczak (Stomil)
Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)