PGE GKS Bełchatów remisuje z Chojniczanką

Maciej Wiśniewski
PGE GKS Bełchatów tym razem nie miał wielu okazji do radości
PGE GKS Bełchatów tym razem nie miał wielu okazji do radości Dariusz Śmigielski / archiwum
PGE GKS Bełchatów tylko zremisował 1:1 z Chojniczanką Chojnice w meczu drugiej w tym roku, a pierwszej w Bełchatowie kolejki I ligi piłkarskiej. Gola na wagę remisu strzelił Mateusz Mak.

PGE GKS Bełchatów znów nie zachwycił. Wprawdzie tydzień temu wygrał na wyjeździe z Okocimskim Brzesko 1:0, ale zagrał słabo. Nie najlepiej bełchatowianie spisali się także w sobotnim meczu przed własną publicznością przeciwko Chojniczance Chojnice.

Już w 7. minucie prowadzenie po golu głową Marka Gancarczyka objęli goście. PGE GKS Bełchatów grał niedokładnie, wolno i bez pomysłu. Pierwszy celny strzał oddał w końcówce pierwszej połowy, gdy z ponad trzydziestu metrów huknął Szymon Sawala, a bramkarz gości bronił.. nogami.

W drugiej połowie nie było lepiej. Dopiero w końcówce PGE GKS Bełchatów zaczął lepiej sobie poczynać, czego efektem był gol Mateusza Maka, który dobił piłke sparowaną przez bramkarza gości po strzale Michała Renusza.

PGE GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)
0:1 - Gancarczyk 7'
1:1 - Mateusz Mak 73'

PGE GKS: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Mateusz Szymorek - Mateusz Mak, Szymon Sawala (46' Daniils Turkovs), Grzegorz Baran, Kamil Wacławczyk, Łukasz Wroński (46' Michał Renusz) - Hristijan Kirovski.

Chojniczanka: Rafał Misztal - Paweł Iwanicki, Daniel Chyła, Błażej Radler, Norbert Jędrzejczyk, Arkadiusz Mysona - Andrzej Rybski (90' Tomasz Wypij), Krystian Feciuch, Jakub Mrozik, Marek Gancarczyk (88' Tomasz Ostalczyk) - Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki: Baran, Sawala (PGE GKS) oraz Mysona, Gancarczyk, Feciuch (Chojniczanka)