PGE GKS Bełchatów pokonał GKS Katowice w sparingu

Maciej Wiśniewski
PGE GKS Bełchatów - GKS Katowice 4:1 w sparingu
PGE GKS Bełchatów - GKS Katowice 4:1 w sparingu Dariusz Śmigielski
PGE GKS Bełchatów pokonał w meczu sparingowym I-ligowy GKS Katowice 4:1. Był to ostatni mecz "Brunatnych" przed wylotem na zgrupowanie w Turcji.

PGE GKS Bełchatów wygrał z GKS Katowice 4:1 w meczu sparingowym, przed odlotem do tureckiej Antalyi na zgrupowanie przed startem rozgrywek rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy.

Rozgrywany na sztucznym boisku mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 6. minucie prowadzenie PGE GKS Bełchatów dał Kamil Wacławczyk, a chwilę później goście przegrywali już 0:2 po samobójczym trafieniu Adama Frańczaka. Na 3:0 podwyższył strzałem głową Paweł Baranowski, który wykorzystał dośrodkowanie Adriana Basty. Goście honorowe trafienie zaliczyli tuż przed przerwą. Z rzutu karnego gola dla GKS Katowice strzelił Grzegorz Goncerz. Po przerwie wynik meczu ustalił Bartosz Ślusarski.

PGE GKS Bełchatów - GKS Katowice 4:1 (3:1)
1:0 Kamil Wacławczyk (6.)
2:0 Adrian Frańczak (10. samobój)
3:0 Paweł Baranowski (15.)
3:1 Grzegorz Goncerz (45. z karnego)
4:1 Bartosz Ślusarski (58.)

Skład PGE GKS Bełchatów:
I połowa: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Marcin Flis, Adam Mójta - Pavel Komolov, Grzegorz Baran - Michał Mak, Kamil Wacławczyk, Maciej Małkowski - Arkadiusz Piech.
II połowa: Emilijus Zubas - Adrian Basta (80. Bartłomiej Bartosiak), Paweł Baranowski (60. Piotr Witasik), Marcin Flis (80. Krystian Stolarczyk), Adam Mójta (80. Bartosz Turniak) – Michał Mak (60. Łukasz Wroński), Patryk Rachwał, Grzegorz Baran (60. Kami Poźniak), Maciej Małkowski (60. Andreja Prokić) – Sebastian Olszar (88. Dawid Flaszka), Bartosz Ślusarski

Skład GKS Katowice:
I połowa: Antonín Bucek - Rafał Pietrzak, Mateusz Kamiński, Łukasz Pielorz, Adrian Frańczak - Patryk Kun, Kamil Cholerzyński, Povilas Leimonas, Przemysław Pitry, David Lesko - Grzegorz Goncerz.
II połowa: Krystian Rudnicki - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński (86 Povilas Leimonas), Łukasz Pielorz (86 Kamil Cholerzyński), Rafał Pietrzak (86 Adrian Frańczak) - Dávid Leško (64 Aleksander Januszkiewicz), Jarosław Wieczorek, Sławomir Duda, Kamil Bętkowski, Patryk Kun (64 Piotr Ceglarz) - Rafał Kujawa.