PGE GKS Bełchatów - Chojniczanka 2:1 [ZDJĘCIA]

Maciej Wiśniewski
PGE GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 2:1
PGE GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 2:1 Dariusz Śmigielski
PGE GKS Bełchatów pokonał 2:1 Chojniczankę Chojnice w meczu drugiej kolejki I ligi. To pierwsze w sezonie zwycięstwo bełchatowian.

PGE GKS Bełchatów pokonał 2:1 Chojniczankę Chojnice. Dla podopiecznych trenera Rafała Ulatowskiego to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Gospodarze zagrali ambitnie, walecznie i do samego końca, odmieniając losy spotkania w ostatnich minutach.

W pierwszej połowie, choć nie brakowało walki, zabrakło goli. Prowadzenie w tym meczu zdobyli goście z Chojnic, dziewięć minut po przerwie. W końcówce jednak to "Brunatni" zaatakowali, zepchnęli gości do defensywy, z determinacją walcząc o zmianę losów meczu. Kontrola nad grą sprawiła, że goście popełnili błędy. Dwukrotnie z polu karnym faulowany był Łukasz Wroński, dzięki czemu bełchatowianie egzekwowali dwa rzuty karne. Za pierwszym razem jedenastkę pewnie wykonał Bartłomiej Bartosiak, a za drugim, już w doliczonym czasie gry - kapitan zespołu Patryk Rachwał.

Dla PGE GKS to pierwsze zwycięstwo w sezonie, które pozwoli młodemu zespołowi uwierzyć w siebie - Dla wielu chłopaków są to początki, dla nich to budujące doświadczenie, po każdym zwycięstwie ich morale będzie wzrastało - ocenia Patryk Rachwał.

GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:0)
0:1 Andrzej Rybski (54')
1:1 Bartłomiej Bartosiak (82' karny)
2:1 Patryk Rachwał (90' karny)

PGE GKS: Maciej Krakowiak - Piotr Witasik, Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Lukas Kuban - Łukasz Wroński, Patryk Rachwał, Lukas Klemenz (68' Szymon Zgarda), Jakub Serafin (50' Hieronim Gierszewski), Bartłomiej Bartosiak (90' Paweł Zięba) - Szymon Stanisławski.

Chojniczanka: Dominik Hładun - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Damian Garbacik - Łukasz Kosakiewicz (85' Paul Grischok), Paweł Zawistowski, Radosław Bartoszewicz, Andrzej Rybski (64' Jakub Mrozik), Maciej Rogalski (75' Bartłomiej Niedziela) - Tomasz Mikołajczak.

żółte kartki: Rachwał, Serafin, Klemenz, Bartosiak, Cverna, Zgarda, Kubáň, Krakowiak - Bartoszewicz, Lisowski, Mrozik, Zawistowski.
czerwone kartki: Szymon Zgarda (90' 'za drugą żółtą) - Wojciech Lisowski (90' za drugą żółtą).