PGE GKS Bełchatów awansował do Ekstraklasy

Maciej Wiśniewski
PGE GKS Bełchatów awansował do Ekstraklasy! W przedostatniej kolejce sezonu bełchatowianie pokonali na wyjeździe Kolejarz Stróże 1:0 i po rocznej przerwie zapewnili sobie awans do piłkarskiej elity.

PGE GKS Bełchatów po rocznej przerwie wraca do piłkarskiej Ekstraklasy. W przedostatniej kolejce sezonu I ligi podopieczni trenera Kamila Kieresia wygrali na wyjeździe z Kolejarzem Stróże 1:0 i zapewnili sobie awans.

Jedyną bramkę w meczu już w 8. minucie strzelił Michał Mak, który wykorzystał płaskie podanie Kamila Poźniaka. Jako jedyna obok bełchatowian mająca jeszcze szanse na awans przed tą kolejką Arka Gdynia tylko zremisowała u siebie z Olimpią Grudziądz 1:1. Wobec zwycięstwa bełchatowian było to już jednak bez znaczenia.

To czwarty w historii awans PGE GKS Bełchatów do ekstraklasy. Wcześniej "Brunatni" dokonywali tego w 1995, 1998 i 2005 roku.

Kolejarz Stróże - PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
0:1 Michał Mak (9')

Kolejarz: Łukasz Radliński - Michał Gryźlak, Krzysztof Markowski, Witold Cichy, Kamil Nitkiewicz - Janusz Wolański, Cheikh Niane (46' Łukasz Bocian), Marcin Stefanik, Wojciech Trochim, Bartłomiej Smuczyński (80' Mateusz Wilk) - Tomasz Chałas (74' Sebastian Leszczak).

PGE GKS: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Alexis Norambuena - Michał Renusz, Patryk Rachwał, Damian Szymański (76' Grzegorz Baran), Kamil Poźniak (90' Szymon Sawala), Michał Mak - Bartłomiej Bartosiak (72' Łukasz Wroński).

Żółte kartki: Nitkiewicz, Markowski, Radliński - Renusz, Wilusz, Basta.
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)