Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PGE daje 5 mln zł na walkę z koronawirusem. Pomoc otrzymają też seniorzy

Magdalena Buchalska-Frysz
PGE zdecydowało, że przekazuje 5 mln zł na wsparcie działań związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Decyzje o przekazaniu darowizny w kwocie 5 mln zł na walkę z koronawirusem zapadły dziś. Energetyczny koncern podjął także inne kroki, które mają wspomóc działania w tym zakresie.

Dzisiaj zarząd PGE Polskiej Grupy Energetyczne zdecydował o przekazaniu darowizny w kwocie 5 mln zł na wsparcie działań podejmowanych przez administrację rządową w walce z koronawirusem. Jednocześnie koncentrujemy działania na bezpieczeństwie naszych Pracowników, co jest gwarancją stabilnych i niezakłóconych dostaw energii elektrycznej i ciepła do polskich domów, szpitali, instytucji i firm. – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. – Szczególną uwagę poświęcamy Seniorom, w tym emerytowanym Pracownikom PGE. Budujące jest również to, że udało nam się zaangażować naszych Pracowników zarówno do pomocy starszym, jak i do wsparcia obsługi Infolinii NFZ – dodaje Wojciech Dąbrowski.

Na konkretą pomoc ze strony PGE moga liczyc też emeryci, którzy pracowali kiedyś w zakładach grupy PGE. Przedstawiciele PGE kontaktuja się z nimi i sprawdzają czy seniorzy potrzebuja pomocy i w jakim zakresie. Do działań tych zaangażowani zostali pracownicy w ramach wolontariatu.

- PGE jest również w trakcie uzgodnień z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej w celu dystrybucji części środków do dezynfekcji rąk zamówionych w Orlen Oil przez Spółkę - informuje Sandra Apanasionek, rzecznik PGE GIEK.

Pracownicy PGE wspierać też będą infolinię Narodowego Funduszy Zdrowia, gdzie można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Infolinia ta obsługuje kilka tysięcy połaczeń dziennie, teraz wspomagać ją będzie 50 pracowników PGE.

- Praca będzie wykonywana przez Pracowników, którzy zostali oddelegowani do pracy zdalnej i odbywać się będzie w godzinach pracy oraz za pomocą telefonu służbowego. Wszyscy Pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenie - dodaje Sandra Apanasionek.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto