Pajęczański Bieg Niepodległości po raz piąty. Pajęczno 2018 [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Zbyszek Rybczyński
Piąta edycja Pajęczańskiego Biegu Niepodległości przyniosła dwa rekordy. W wyścigu wzięło udział najwięcej zawodników w jego pięcioletniej historii, a zwycięzca pokonał 5-kilometrową trasę w czasie poniżej 17 minut

185 biegaczy i zawodników nordic walking wystartowało w głównym wyścigu V Pajęczańskiego Biegu Niepodległości, który tradycyjnie odbył się 11 listopada. Nie spełniło się więc ciche marzenie organizatorów, że liczba uczestników dobije do 200, ale i tak mają powody do zadowolenia, bo został pobity rekord frekwencji zawodów. Padł również nowy rekord pięciokilometrowej trasy ulicami Pajęczna.

Barierę 17 minut, nieosiągalną dla uczestników czterech poprzednich edycji pajęczańskich zawodów, pokonał Tomasz Owczarek z Bełchatowa, który wygrał bieg z czasem 16:55. Drugi na metę wbiegł Mateusz Pawełczak (KB Florian Zajączki Drugie), a trzeci Konrad Chrostowski (AZS AWF Wrocław).

Wśród kobiet najszybsza była Barbara Noga (KB Florian Zajączki Drugie) z czasem 19:47. Kolejne miejsca na podium zajęły zawodniczki z Okalewa w powiecie wieluńskim – Dominika Włodarczyk i Magdalena Włodarczyk.

Wyniki V Pajęczańskiego Biegu Niepodległości są dostępne TUTAJ

Zanim zawodnicy wystartowali z pajęczańskiego stadionu, odśpiewano hymn Polski. Wcześniej odbyły się zmagania biegowe dzieci i młodzieży. Po zakończeniu biegu głównego podsumowano akcję „Chodzimy, biegamy, z Wartą pomagamy”, której przyświecał cel udzielenia wsparcia finansowego leczenia i rehabilitacji bliźniaków Leona i Filipa Szymczyków. To wspólna inicjatywa Klubu Biegacza Warta i Cementowni Warta SA. Reprezentujący firmę Łukasz Walasik wręczył rodzinie Szymczyków czek na 10 tysięcy złotych, a biegacze zaangażowani w akcję otrzymali upominki.

Zawody zorganizowali Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie i Urząd Miejski w Pajęcznie. Partnerami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Pajęcznie, Klub Biegacza Warta, Cementownia Warta, Powiatowy SZS w Pajęcznie, Klub Off-Road 4×4 Pajęczno.