Omega Kleszczów udanie zakończyła sezon lekkoatletyczny w Spale

Adam Kieruzel
Trzeba przyznać, że przedstawiciele "Omeżki" zaprezentowali się w spalskiej hali z bardzo dobrej strony Omega Kleszczów
Pięć medali zdobyli reprezentanci Omegi Kleszczów w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego w lekkiej atletyce, które odbyły się w Spale. Były to ostatnie zawody lekkoatletyczne w tym sezonie.

Cztery złota i srebro Omegi w Spale

W trakcie zmagań dwa złote medale dla kleszczowian zdobył Miłosz Stawiak w kategorii klas VII-VIII. Wygrał on w biegu na 60 metrów z czasem 7,95s oraz w rywalizacji na dystansie 200 metrów z wynikiem 25,38s.

W rywalizacji klas VII-VIII świetnie spisała się Martyna Witkowska, która wygrała bieg na dystansie 800 metrów z rezultatem 2:31,01s.

W klasyfikacji szkół średnich złoto na tym samym dystansie wywalczyła także Amelia Pawelus z wynikiem 2:29,26s.

Brązowy krążek wywalczył Maksymilian Zawiślak w klasyfikacji szkół średnich w biegu na dystansie 1500 metrów.

Poza podium ukończyły zawody Natalia Susmęd  i Lena Zawiślak (obie w kategorii klas IV-VI). Susmęd w biegu na 600 metrów z czasem 2:06,29s uplasowała się na 5. miejscu, a Zawiślak na 60 metrów zajęła 10. pozycję z wynikiem 9,95s, a na dystansie 200 metrów była dwunasta z czasem 35,62s.