Omega II Kleszczów zwyciężyła. Kolejne porażki Astorii Szczerców i Hetmana Rusiec

Drużyna Astorii Szczerców nie zdobyła kompletu punktów w ostatnich pięciu meczach ligowych Adam Kieruzel
W rozgrywkach klas okręgowych honoru drużyn z powiatu bełchatowskiego obroniła Omega II Kleszczów, która pokonała LUKS Gomunice 3:0 (3:0). Z kolei pozostali, czyli: Astoria Szczerców przegrała w Paradyżu z tamtejszym KS 1:2 (0:0), a Hetman Rusiec uległ u siebie Słowianowi Dworszowice 0:2 (0:1).

Rezerwy Omegi Kleszczów w tym sezonie u siebie nie straciły jeszcze punktów

Można śmiało uznać, że boisko w Żłobnicy powoli dla Omegi II Kleszczów staje się twierdzą nie do zdobycia. Kleszczowianie w sezonie 2020/2021 KEEZA piotrkowskiej klasy okręgowej na trzy rozegrane tam mecze zdobyli komplet punktów.

Tym razem podopieczni Dawida Perońskiego i grającego trenera Dawida Barańskiego pokonali LUKS Gomunice. Wszystkie trzy bramki padły w pierwszej części spotkania.

W 20. minucie gry piłkę głową do bramki skierował Filip Zatorski i było 1:0. Dziesięć minut później ładnego gola z rzutu wolnego zdobył Krzysztof Baryła, a w 40. minucie wynik meczu na 3:0 ustalił swoim drugim trafieniem, tym razem w sytuacji sam na sam Zatorski.

W drugiej połowie nie obyło się bez bramkowych okazji, ale żadna sytuacja nie zakończyła się w bramce i ostatecznie Omega II Kleszczów ograła LUKS Gomunice 3:0.

Po tym starciu rezerwy Omegi nadal plasują się na wysokim 5. miejscu w tabeli, gdzie po sześciu meczach mają na koncie 12 oczek, a bilans bramek wynosi 17 goli zdobytych i 8 straconych. Od wyżej usytuowanych drużyn rezerwy "Omeżki" mają rozegrany o jeden mecz mniej.

Kolejne spotkanie czeka kleszczowian na wyjeździe, gdzie w sobotę, 12 września o godz. 16.30 będą podejmować dziesiąty w tabeli Szczerbiec Wolbórz.

7. kolejka KEEZA klasy okręgowej - grupa: Piotrków Trybunalski
Omega II Kleszczów - LUKS Gomunice 3:0 (3:0)

1:0 - Filip Zatorski 20'
2:0 - Krzysztof Baryła 30'
3:0 - Filip Zatorski 40'

Omega II: Mateusz Zając (80' Dawid Borowiecki) - Łukasz Roczek, Michał Piotrowski, Damian Bisaga (46' Olaf Hajdasz), Mateusz Roczek (55' Mateusz Jędrzejczyk), Mikołaj Bociek, Kacper Zatorski (46' Patryk Gal), Eryk Smuga (70' Bartłomiej Kowalski), Krzysztof Baryła (75' Mikołaj Michalczyk), Dawid Barański (65' Łukasz Morawski), Filip Zatorski

LUKS: Damian Szymanek - Michał Tazbir, Damian Woźniak, Krzysztof Koper, Jakub Mickiewicz, Marcin Sztompka, Albert Jasitczak, Jakub Deryngier (46' Hubert Zyrka), Jakub Frukacz, Rafał Jasnos (46' Sebastian Wypych), Łukasz Konopka (60' Piotr Kowalczyk)

żółte kartki: Jędrzejczyk - Szymanek, Sztompka

Astoria Szczerców wciąż na dnie tabeli

Nie prezentująca najlepszej formy w sezonie 2020/2021 KEEZA piotrkowskiej klasy okręgowej Astoria Szczerców w 7. serii gier rywalizowała na wyjeździe z wysoko usytuowanym KS Paradyż.

Mecz w pierwszej połowy wyglądał całkiem dobrze, ale mimo sytuacji z obu stron brakowało skuteczności.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Astorii Szczerców w 52. minucie gry. Do bramki rywali trafił Adrian Matysiak po podaniu Tomasza Paronia. Radość z prowadzenia nie trwała długo, bo już cztery minuty później wyrównał Sebastian Natkański, wykorzystując błąd defensywy ze Szczercowa. W 59. minucie meczu na 2:1 podwyższył Jan Majewski i taki wynik utrzymał się do końca. KS Paradyż świętował domowe zwycięstwo, a Astoria ze zwieszonymi głowami zeszła do szatni.

Trener Grzegorz Bodnar i jego podopieczni mają powody do zmartwienia, ponieważ zajmują przedostatnią, 16. pozycję w tabeli z sumą 4 oczek na koncie po 6 meczach. Ich bilans bramkowy to 6 bramek zdobytych i 14 straconych.

W następnej kolejce Astoria powalczy o przełamanie złej passy czterech porażek z rzędu i na własnym terenie zagra z czwartą w tabeli Pilicą Przedbórz. Początek tego pojedynku w sobotę, 12 września o godz. 16.30.

KS Paradyż - Astoria Szczerców 2:1 (0:0)

0:1 - Adrian Matysiak 52'
1:1 - Sebastian Natkański 56'
2:1 - Jan Majewski 59'

KS: Jan Świątek, Wojciech Tyczyński, Sebastian Śliwka, Wojciech Pęczek, Jan Majewski (75' Mateusz Ściepłek), Wojciech Majewski, Jakub Kos (76' Dawid Rzepka), Mariusz Koćmin, Dominik Cieślikiewicz (55' Sebastian Ciach), Michał Bańczyk, Sebastian Natkański (71' Miłosz Barski)

Astoria: Szymon Dylak - Rafał Wierucki (66' Tomasz Pietkiewicz), Patryk Ratajczyk, Sebastian Galewski, Adrian Matysiak (58' Dawid Miedwiediew), Sebastian Stępnik (42' Tomasz Paroń), Krzysztof Skała, Kamil Wańdoch (84' Mariusz Soboń), Mikołaj Papuga (70' Oskar Barasiński), Maciej Miedwiediew (80' Arkadiusz Rojszczak), Adrian Ulfik

żółte kartki: Śliwka, Tyczyński, Rzepka - Ratajczyk, Wierucki

W ostatni weekend pauzowały rezerwy GKS Bełchatów. Przypomnijmy, że młodzi "Brunatni" zajmują 11. lokatę w tabeli z dorobkiem 8 punktów w 6. kolejkach. Bełchatowianie dotychczas strzelili 7 goli i stracili 11 bramek.

Drużyna trenera Adriana Teodorczyka w niedzielę, 13 września o godz. 13 na boisku treningowym nr 2 Miejskiego Centrum Sportu zagra o ligowe punkty z Klubem Sportowym Paradyż.

Hetman Rusiec przegrał z niżej notowanym rywalem

Po dwóch wygranych meczach z rzędu przyszła pora na dwie kolejne porażki. Hetman uległ tym razem na swoim boisku Słowianowi Dworszowice. Ekipa z Ruśca w dalszym ciągu poszukuje optymalnej dyspozycji.

Pierwszy gol w meczu padł w 32. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Wojtan i do przerwy goście z Dworszowic prowadzili 1:0.

Po zmianie stron rozpętała się ulewa, która spowodowała przerwanie meczu.

Po 20-minutowej przerwie mecz został wznowiony, a Hetman dalej walczył o wyrównującego gola, lecz nieskutecznie.

W 80. minucie do siatki Hetmana na 2:0 trafił Patryk Taranek i tym samym ustalił wynik spotkania. Pięć minut później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał napastnik gospodarzy Łukasz Kołodziej i ostatecznie Hetman uległ Słowianowi 0:2 (0:1)

W ligowym zestawieniu Hetman plasuje się na 10. miejscu z dorobkiem 7 oczek w 6 spotkaniach. Bilans bramkowy to 11 goli strzelonych i 18 bramek straconych.

Kolejny mecz Hetman rozegra na wyjeździe w sobotę, 12 września o godz. 17. Rywalem będzie piąty w tabeli Piast Błaszki.

6. kolejka KEEZA klasy okręgowej - grupa: Sieradz
Hetman Rusiec - Słowian Dworszowice 0:2 (0:1)

0:1 - Łukasz Wojtan 32'
0:2 - Patryk Taranek 80'

Hetman: Łukasz Matusiak - Adam Habryn (67' Bartłomiej Matynia), Paweł Górniak, Damian Michalak, Marek Kozioł - Piotr Ławniczek (78' Dawid Papuga), Marcin Wojciechowski, Patryk Małkowski (80' Kamil Studziński), Seweryn Cieślak - Łukasz Kołodziej, Artur Witczański (65' Damian Jodełka)

żółte kartki: Michalak, Małkowski, Kołodziej, Jodełka
czerwona kartka: Łukasz Kołodziej (Hetman) - 85. minuta, za drugą żółtą kartkę