Młodzi zapaśnicy GKS Bełchatów zdobyli trzy medale Mistrzostw Polski

Sześciu reprezentantów sekcji zapaśniczej "Brunatnych" rywalizowało na macie w Gomulinie GKS Bełchatów
Jedno złoto i dwa brązowe medale zdobyli zapaśnicy GKS Bełchatów w Gomulinie, gdzie odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych. Dla młodych podopiecznych trenera Janusza Włastowskiego to kolejny sukces na macie.

Zawodnicy z sekcji zapaśniczej GKS Bełchatów mają za sobą kolejny udany występ. Tym razem sześciu przedstawicieli "Brunatnych" wzięło udział w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, które odbyły się w Gomulinie.

Złoty medal w kategorii wagowej do 68 kg wywalczył Bartosz Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie. Brązowe krążki zdobywali: Aleksander Sałuda w kat. wag. do 68 kg ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie i Norbert Szymanek w kat. wag. do 62 kg ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie.

Miejsca za podium zajmowali kolejno: Dawid Januszewski w kat. wag. do 44 kg i Jakub Zjawiński w kat. wag. do 48 kg, obaj z SP nr 3, a także Tymoteusz Stemplewski z SP nr 13 w kat. wag. do 68 kg.

Organizatorem tego wydarzenia było Ministerstwo Sportu we współpracy z Polskim Związkiem Zapaśniczym.

- Można powiedzieć, że nasza młodzież zapaśnicza idzie śladami starszych kolegów ~ Janusz Włastowski, trener sekcji zapaśniczej GKS Bełchatów

Warto wspomnieć sukces sprzed kilku tygodni Filip Kazimierczaka, który zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów, a wcześniej wygrał Puchar Polski seniorów, czy zdobył brąz na Akademickich Mistrzostwach Polski. Więcej o tych sukcesach pisaliśmy TUTAJ.