Młodzi piłkarze zagrali o puchar starosty. Rywalizacja była zacięta

W turnieju Hattrick Bełchatów CUP 2018 udział wzięli nie tylko chłopcy, ale również dzielne dziewczęta UKS Hattrick Bełchatów
Już po raz drugi w naszym powiecie zorganizowano turniej piłki nożnej o puchar starosty dla najmłodszych dzieci. Zabawa była przednia, ale również istotny był duch sportowej rywalizacji, który ciągle towarzyszył temu wydarzeniu.

Rozgrywki podzielono na dwa dni. Najpierw na boisko wybiegł rocznik 2007 i młodsi. W tym turnieju udział zadeklarowało 14 drużyn, co w przeliczeniu na zawodników daje niespełna 170 młodych adeptów piłki nożnej. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Najpierw odbywały się eliminacje w trakcie, których nastąpił podział na dwie siedmioosobowe grupy. Dalej w „Lidze Mistrzów” walczyło identycznym systemem sześć najlepszych drużyn z eliminacji, a w „Pucharze UEFA” mierzyło się osiem ekip, które w obu grupach uplasowały się na miejscach 4-7.

W ostatecznym rozrachun-ku zwyciężył Zawisza Paję-czno, który wyprzedził kolejno ŁKS I Łódź oraz ŁKS II Łódź. W tej rywalizacji najlepszym strzelcem został zawodnik zwycięskiego składu Krystian Kwaśnik, tytuł najlepszego bramkarza przypadł Patrykowi Szewczykowi z UMKS Korab Łask, a graczem turnieju okrzyknięto Filipa Marcjanka z pierwszego składu ŁKS Łódź.

W „Pucharze UEFA” triumfował zespół Czarnych Rząśnia przed Szczerbcem Wolbórz i UKS Hattrick Bełchatów. W tej grupie najlepszym zawodnikiem została wybrana Micha-lina Adamczyk z UKS Hattrick, bramkarzem turnieju wybrano Filipa Kiełba z Wolborza, a graczem turnieju został Miłosz Siedlarek z Czarnych Rząśnia.

Dzień później rozegrano zawody dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych. W tych zmaganiach udział wzięło 20 ekip, co daje około 200 młodych zawodników. Tutaj również panował system gry „każdy z każdym”, gdzie najpierw w fazie eliminacji walka toczyła się w czterech grupach pięciozespołowych, a następnie w „Lidze Mistrzów” walczyło osiem najlepszych ekip z eliminacji w dwóch czterodrużynowych grupach. W „Pucharze UEFA” grało 12 ekip, które w eliminacjach zajmowały odpowiednio pozycje 3-5.

Wygrana przypadła drużynie ŁKS I Łódź, która odpowiednio wyprzedziła Sokół Aleksandrów Łódzki oraz Pogoń Zduńską Wolę. Najskuteczniejszym strzelcem tych zmagań wybrany został Igor Figlarski z Sokoła Aleksandrów Łódzki, bramkarzem turnieju został Mateusz Stobiecki z Unii Boryszew, a graczem tych rozgrywek okrzyknięto Bartło-mieja Buczkowskiego z ŁKS I Łódź.

W „Pucharze UEFA” triumfowała Akademia Sieradz przed APN Piotrków Trybunalski I oraz Wartą Sieradz. Najlepszym strzelcem był Kacper Walkowski z sieradzkiej Akademii, bramkarzem tych rozgrywek został Alan Wódka z GKS Bełchatów, a piłkarzem rozgrywek wybrano Witolda Zadu-mińskiego z APN Piotrków Trybunalski I. Konkurs żonglerki wygrał Olek Majda.