Młody bełchatowianin idzie w ślady Jerzego Janowicza

Maciej Wiśniewski
Oliwier Statkiewicz z Jerzym Janowiczem
Oliwier Statkiewicz z Jerzym Janowiczem arch. prywatne
Oliwier Statkiewicz, uczeń Szkoły podstawowej nr 1, wygrał rozegrany w Łodzi turniej tenisowy "Jerzyk Cup", firmowany przez najlepszego obecnie polskiego tenisistę, finalistę turnieju ATP Masters w Paryżu - Jerzego Janowicza.

Młody bełchatowianin sprawił sobie doskonały prezent na ósme urodziny, które obchodził dzień przed turniejem.
 Sukces Oliwiera jest tym większy, że w turnieju rywalizował w grupie 9-latków, a więc wygrał z zawodnikami starszymi od siebie.

Oliwier jest podopiecznym trenera Łukasza Kołodziejczuka w klubie TUKS Kozica z Piotrkowa.
W turnieju na kortach MKT Łódź rozstawiony z numerem trzecim Oliwier wygrał kolejno z Kajetanem Jurkiem 15/7 i Janem Szustkiewiczem 15/8 (obaj z ŁTK Łódź). W półfinale 4/1 pokonał Filipa Lisieckiego z St Tie-Break Warszawa, a w meczu finałowym w takim samym stosunku ograł Mateusza Podlewskiego z UKS Challenge Piotrków Tryb.

W sumie w zawodach w Łodzi w trzech kategoriach wystartowała prawie setka dzieci.