Mistrzowie krajowej sztafety są z Bełchatowa. Władze miasta nagrodziły ten sukces [ZDJĘCIA]

Kamil Haładaj, Adam Kieruzel
Pięciu zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zdobyło cztery medale Mistrzostw Polski U-18. Ciekawostką jest to, że wszyscy lekkoatleci wrócili do domów jako mistrzowie kraju. W środę odebrali listy gratulacyjne z rąk wiceprezydenta Bełchatowa, Dariusza Matyśkiewicza.

Złoto w trójskoku wywalczył Jakub Bracki ze świetnym wynikiem 13,82 m. Dla zawodnika, który z trenerem Łukaszem Mantyką trenuje od kwietnia, był to nowy rekord życiowy. W tym samym konkursie, z rezultatem 13,15 m na czwartej pozycji uplasował się Adam Patrzyk.

Srebro w biegu na 100 metrów zdobył Mateusz Górny, który w eliminacjach pobiegł z czasem 10,82 s, a w finale zajął drugie miejsce i wyrównał rekord życiowy 10,68 s. Srebrnym medalistą na koronnym dystansie 110 metrów przez płotki został Oskar Łucki, który w eliminacjach osiągnął najlepszy czas 14,10 s, a w finale po świetnym finiszu zakończył z czasem 13,97 s i był drugi.

- Nagrodą dla Mateusza i Oskara będzie możliwość wystartowania w Europejskim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Baku - tłumaczy Łukasz Mantyk, trener Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego.

Największym sukcesem odniesionym przez lekkoatletów w Poznaniu bez wątpienia było historyczne dla klubu zdobycie złotego krążka w biegu sztafetowym 4x100 metrów z rewelacyjnym czasem 42,17 s. BKL Bełchatów wyprzedził m.in. CWKS Resovię Rzeszów i WLKS Wrocław. W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski U-18 BKL był trzeci.

W środę medaliści tych zawodów odebrali z rąk wiceprezydenta drobne upominki oraz listy gratulacyjne. Dariusz Matyśkiewicz korzystając z okazji pogratulował osiągniętego sukcesu oraz życzył powodzenia w dalszych startach, w tym głównie dwójce zawodników BKL-u, którzy lada dzień będą biegali już w biało-czerwonych strojach w Azerbejdżanie.