Marta Dudek, tenisistka z Bełchatowa, najlepsza w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym

Adam Kieruzel
Marta Dudek
Marta Dudek Arch. prywatne
Marta Dudek z Bełchatowa wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 w tenisie ziemnym w Pszczynie. Młoda bełchatowianka na ten moment jest w swojej kategorii wiekowej w najlepszej "10" rankingu Polskiego Związku Tenisowego.

Marta Dudek z kolejnym sukcesem

12-letnia tenisistka z Bełchatowa tydzień przed startem w zawodach spędziła na obozie w Żywcu, gdzie powołane zostały zawodniczki z "TOP 10" rankingu Polskiego Związku Tenisowego w kategorii wiekowej do lat 12.

Następnie Dudek udała się do Pszczyny, gdzie rywalizacja w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym odbywała się wśród 16 zawodniczek z podziałem na 4 grupy po 4 tenisistki w każdej.

W pierwszym meczu grupy A 12-latka pokonała przedstawicielkę gospodarzy Wiktorię Nowicką 2:0 (6/3, 7/6), później wygrała z Zuzanną Bąk z KP Sokół Rzeszów 2:0 (6/3, 6/1), a w trzecim starciu znów bez straty seta 2:0 (6/1, 6/0) zwyciężyła z Weroniką Kawa z klubu BKT Advantage Bielsko-Biała. Te wyniki pozwoliły Marcie Dudek na awans do ćwierćfinału z 1. pozycji.

W 1/4 Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego zawodniczka ST Winner Piotrków Trybunalski pokonała Annę Czechowicz 2:0 (6/1, 6/1), a w półfinale czekał ją bardzo trudny pojedynek z Aleksandrą Leś ze Śląskiego Centrum Tenisa Pszczyna.

Ostatecznie Dudek zwyciężyła 2:1 (6/4, 4/6, 10:4) i zameldowała się w finale, gdzie wygrała z Jessicą Pabisiak z Krzyckiego Klubu Tenisowego Wrocław 2:0 (6/2, 6/0).

To kolejny sukces młodej nadziei tenisa ziemnego pochodzącej z Bełchatowa. Od kilkunastu miesięcy Marta Dudek trenuje w Piotrkowie Trybunalskim w klubie ST Winner pod okiem trenera Macieja Wściubiaka, który jest odpowiedzialny za przygotowanie zawodniczki do kolejnych prestiżowych turniejów.

Ponadto w treningach pomaga tata Piotr Dudek, który również jest trenerem tenisa ziemnego i służy zawsze cennymi radami dla swojej córki. Co ciekawe w przygotowania bełchatowskiej tenisistki włączył się też fizjoterapeuta PGE Skry Bełchatów Tomasz Pieczko, który pracuje nad przygotowaniem fizycznym 12-latki, a z kolei Dariusz Rybarczyk założyciel i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czempion" Bełchatów dba o przygotowanie Marty Dudek do startów pod względem motoryki i wytrzymałości.

Już niebawem można spodziewać się kolejnych startów i zapewne sukcesów w sezonie letnim Marty Dudek.