Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Majówka rowerowa z Załogą Rowerową Zgrzyt Bełchatów

Anna Frysz
Anna Frysz
Piknik pod upadłą sosną czyli IV Rajd Rowerowy Pamięci Janusza "Kolarza" Białkowskiego - odbył się w niedzielę 25 kwietnia 2021 roku.
Piknik pod upadłą sosną czyli IV Rajd Rowerowy Pamięci Janusza "Kolarza" Białkowskiego - odbył się w niedzielę 25 kwietnia 2021 roku. Załoga Rowerowa Zgrzyt - Bełchatów
Załoga Rowerowa Zgrzyt Bełchatów zaprasza na trzydniową majową wycieczkę rowerową.

Majówka rowerowa z Załogą Rowerową Zgrzyt Bełchatów.

Załoga Rowerowa Zgrzyt Bełchatów zaprasza na trzydniową majową wycieczkę rowerową, która odbędzie się od 1 maja 2021 roku to jest sobota do 3 maja 2021 roku to jest poniedziałek. Trasa do pokonania to dwieście pięćdziesiąt kilometrów! Start odbędzie się 1 maja w sobotę o godzinie 9:00 z parkingu przed sklepem E. Leclerc. Dwa noclegi przewidziane są w namiotach. Cały sprzęt trzeba zabrać na rowery.

Opoczyńskie klimaty i Diabla Góra.

Diabla Góra to wzniesienie na Wzgórzach Opoczyńskich w województwie łódzkim, powiat opoczyński, gmina Żarnów o wysokości 285 metrów nad poziomem morza, które jest najwyżej położonym miejscem w powiecie opoczyńskim. Znajduje się ono w dużym kompleksie leśnym będącym częściowo rezerwatem przyrody o nazwie „Diabla Góra”. Miało tam miejsce wiele potyczek oddziałów partyzanckich w czasie powstania styczniowego 1863 roku i w okresie II wojny światowej tak zwana „bitwa pod Diablą Górą” dnia 24 października 1943 roku między okrążonymi na górze partyzantami Gwardii Ludowej a siłami niemieckimi. Ofiary to trzech poległych partyzantów i siedemnastu poległych po stronie hitlerowców. Znajdują się tam dwa pomniki, jeden postawiony w 1958 roku upamiętniający bitwę pod Diablą Górą, a drugi postawiony w latach dziewięćdziesiątych upamiętniający bitwy w okolicznych wsiach, które stoczyli partyzancki Armii Krajowej w 1944 roku, w okolicy którego odbywają się nabożeństwa i spotkania kombatantów upamiętniające toczone tam walki - czytamy na stronie wikipedia.pl

Przez Diablą Górę przebiega szlak turystyczny niebieski pieszy dostępny również dla rowerzystów - Szlak Rekreacyjny Rzeki Pilicy. Przebiega: Piotrków Trybunalski - Barkowice - Bronisławów - Swolszewice - Borki - zapora na Pilicy - Smardzewice - Tresta - Zarzęcin - Sulejów - Taraska - Szarbsko - Dąbrówka - Diabla Góra - Wacławów - Skotniki - Faliszew - Taras - Przedbórz - Biały Brzeg - okolice wsi Rączki - Krzętów. Długość sto dwadzieścia dwa kilometry - podaje wikipedia.pl.

Przejazd poprowadzi Marcin Wilk. Przejazd jest bezpłatny dla wszystkich rowerzystów niezależnie skąd pochodzą. Kontakt telefoniczny z Maćkiem pod numerem telefonu: 506 217 758 w godzinach od 11:00 do 14:00. W przypadku złej bądź niesprzyjającej pogody trasa będzie skrócona lub odwołana.

Piknik pod upadłą sosną czyli IV Rajd Rowerowy Pamięci Janusza "Kolarza" Białkowskiego - odbył się w niedzielę 25 kwietnia 2021 roku.

25 kwietnia 2021 roku Załoga Rowerowa Zgrzyt - Bełchatów podzieliła się na dwie grupy i tuż po godzinie 10:00 z Placu Wolności odjechali w kierunku Parzna. To tu rozpoczął się IV Rajd Rowerowy Pamięci Janusza "Kolarza" Białkowskiego. Z powodu Covid-19 ta impreza odwołana została już dwa razy. Do trzech razy sztuka! Trasa: dwadzieścia dwa kilometry. Przez Bełchatów i okoliczne wioski: Wierzchy, Lesisko, Roździn, lasami dotarli do Strzyżewic. Tu przy brukowanej drodze do Janowa w lesie w starym wyrobisku piasku nad piaskową skarpą odbyło się rajdowe ognisko. Powrót odbył się przez: Strzyżewice, Parzno, Emilin, Domiechowice, Bełchatów. Po powrocie do Bełchatowa zapalili znicz na mogile Janusza Białkowskiego na Cmentarzu Parafialnym w Bełchatowie. Rozformowanie rajdu odbyło się przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 imienia Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie. Trwa epidemia i uczestnicy na starcie i podczas rajdu musieli utrzymywać dystans społeczny. Dla chętnych przygotowane były pamiątkowe plakietki w cenie trzech złotych. Uczestnicy proszeni byli o ubranie kamizelek odblaskowych. Udział był bezpłatny i wolny dla wszystkich chętnych rowerzystów.

Janusz Białkowski zginął na przejściu dla pieszych przy ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie. Na przeciwko targowiska miejskiego. Wieczorem. Po jego śmierci władze miasta Bełchatowa wydały decyzję o dodatkowym oznaczeniu i oświetleniu przejść dla pieszych w newralgicznych punktach Bełchatowa. Miedzy innymi pod szkołami, urzędami, w centralnych punktach osiedli i przy głównych ulicach miasta Bełchatowa.

Dookoła bełchatowskiej kopalni.

18 kwietna 2021 roku odbyła się wycieczka Załogi Rowerowej Zgrzyt - Bełchatów dokoła bełchatowskiej kopalni. Trzynaście osób ruszyło w kierunku Wielkiej Dziury. Do Słoku - trasa tradycyjna, dalej przez las drogą pożarową.

- W pewnym momencie coś chrupnęło - czytamy na Facebooku Załogi Rowerowej Zgrzyt - Bełchatów.

Urwana przerzutka. Przerzutka została podpięta do bagażnika, łańcuch skrócony i można było jechać dalej. Co prawda tylko na jednym przełożeniu - ale można. Piaski, Kleszczów, Żłobnica - chwila oddechu na tarasie widokowym, pamiątkowe zdjęcie i dalej w drogę. Przez Kamień i Bogumiłów do lasu, gdzie na uboczu rozpalone zostało ognisko. Powrót odbył się przez Trząs i Kurnos. W zwartej grupie załoga dojechała do Bełchatowa. Wyszło sześćdziesiąt jeden kilometrów.

Piknik pod upadłą sosną czyli IV Rajd Rowerowy Pamięci Janusza "Kolarza" Białkowskiego - odbył się w niedzielę 25 kwietnia 2021 roku.

Majówka rowerowa z Załogą Rowerową Zgrzyt Bełchatów

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto