Maciej Mas wraca do GKS Bełchatów, a Damian Warnecki ląduje w Skrze Częstochowa

Maciej Mas okazję do premierowego gola będzie miał w sobotnim meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec w Bełchatowie archiwum prywatne
Ostatni dzień okna transferowego przyniósł w ekipie GKS Bełchatów zmiany kadrowe. Pomocnik Damian Warnecki został wypożyczony do drugoligowej Skry Częstochowa, a z ekstraklasowej Jagiellonii Białystok powrót do ekipy "Brunatnych" zaliczył napastnik Maciej Mas, który został wypożyczony.

Damian Warnecki będzie grał pod Jasną Górą

Wychowanek GKS Bełchatów Damian Warnecki pozostałą część sezonu 2020/2021 spędzi na wypożyczeniu w drugoligowej Skrze Częstochowa.

19-latek debiut w ekipie "Brunatnych" odnotował 21 września 2019 roku w wyjazdowym starciu ze Stalą Mielec, gdzie zameldował się na murawie z ławki rezerwowych w 83. minucie, ale nie pomógł drużynie i bełchatowianie ulegli 0:1. Niespełna miesiąc później trener Artur Derbin wpuścił "Warnka" na ostatnie minuty domowego meczu z Olimpią Grudziądz wygranego przez gospodarzy 1:0. Później Warnecki kolejną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymał w lipcu bieżącego roku, w meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS, a Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Wychowanek "Brunatnych" na boisku pojawił się w 56. minucie gry i po otrzymaniu dwóch żółtych kartek, a w konsekwencji czerwonej kartki opuścił plac gry nieco ponad kwadrans później.

Jeżeli chodzi o sezon 2020/2021 Warnecki zagrał niespełna 15. minut z ławki rezerwowych w wyjazdowym meczu 1. kolejki Fortuna 1. Ligi przegranym w Łęcznej z Górnikiem 0:3. Ponadto Damian Warnecki często grał w drugim zespole GKS na poziomie piotrkowskiej klasy okręgowej.

Nie mający obecnie zbyt wielu szans na grę w Bełchatowie zawodnik swoich sił poszuka na wypożyczeniu do drugoligowej Skry Częstochowa

Z Bełchatowa na Półwysep Apeniński, do PKO Ekstraklasy i znów do GKS. Maciej Mas wraca

Ostatni dzień okienka transferowego przyniósł ciekawą informację w szeregach GKS Bełchatów. Do drużyny dołączy Maciej Mas. 19-letni napastnik jeszcze całkiem niedawno reprezentował barwy bełchatowskiego klubu, a teraz znów będzie występował przy Sportowej 3.

Mas urodził się 15 maja 2001 roku w Łodzi. Tam przez kilka lat występował w ekipie UKS SMS Łódź, gdzie zdobywał wiele bramek. W lipcu 2019 roku rosły młodzieżowiec został wypożyczony do GKS Bełchatów, o czym pisaliśmy TUTAJ. W rundzie jesiennej Maciej Mas rozegrał 17 spotkań w Fortuna 1. Lidze oraz jedno spotkanie w Totolotek Pucharze Polski, nie zdobywając ani jednej bramki. Mimo to włoskie Cagliari Calcio zdecydowało się na transfer młodego Polaka do Włoch. Tam Mas grał w zespole U-19 włoskiej Primavery. Zanim wybuchła pandemia koronawirusa napastnik w sześciu meczach zdobył cztery gole i zapowiadał się na gwiazdę młodzieżowej drużyny Cagliari.

W lipcu tego roku Maciej Mas wrócił do Łodzi z Włoch i podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o sezon z Jagiellonią Białystok występującą w PKO Ekstraklasie. Mas nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole, a w rezerwach "Jagi" w trzech meczach zdobył dwa gole.

Teraz młodzieżowy napastnik będzie występował w GKS Bełchatów do końca sezonu 2020/2021.